Rosja przesunęła granicę w głąb terytorium Gruzji

Opublikowano: 15.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 264

Brytyjska gazeta „The Independent”, powołując się na gruzińskie organy władzy, oskarża Rosję o „przeniesienie granicy” w rejonie Osetii Południowej. Jak pisze, „Rosja przesunęła granicę o setki metrów w głąb terytorium gruzińskiego”. Poinformowano, że rosyjscy wojskowi „przesuwali” granicę w momencie, gdy „przygotowywano negocjacje między Putinem a Trumpem (w Hamburgu)”.

„The Independent” pisze: „Jest to kontynuacja nielegalnego procesu tzw. operacji przygranicznej, który nie tylko narusza podstawowe prawa mieszkańców, ale bezpośrednio szkodzi bezpieczeństwu. Gruzińska Służba Bezpieczeństwa Krajowego twierdzi, że w wyniku “przeniesienia granicy ucierpieli mieszkańcy gminy Gori”.” Gazeta cytuje też fragment oświadczenia prezydenta Gruzji Giorgi Margwelaszwili: „To oburzające. Odwołamy się do instytucji międzynarodowych. Użyjemy wszystkich dźwigni dyplomatycznych”.

A jak tłumaczą to Rosjanie? Według nich znacznej części terytorium gminy Gorii, gdzie miało dojść do przesunięcia granicy, Gruzja nie kontroluje i wchodzi ona w skład rejonu cchinwalskiego Osetii Południowej.

Zdjęcie: Magomed Aliev
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
lboo
Użytkownik
lboo

Z opisu wynika że chodzi o granicę pomiędzy Osetią Południową a Gruzją. Więc twierdzenie że Rosja przesuwa granicę jest mocno naciągane. Być może byli to Rosyjscy żołnierze, ale nie ma w opisie jaką ci żołnierze pełnili rolę i czy działali na polecenie władz Osetii Południowej.