Rosja pomoże Wenezueli ustalić, kto zaatakował obiekty energetyczne

Opublikowano: 16.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1376

Moskwa i Caracas prowadzą wspólne dochodzenie ws. ataków na obiekty energetyczne Wenezueli – poinformował w wywiadzie dla Sputnika wiceszef MSZ Rosji Oleg Syromołotow.

“Udzielamy wenezuelskim przyjaciołom niezbędnej pomocy. (…) Według danych legalnego rządu kraju na czele z Nicolasem Maduro, a także informacji innych zaufanych źródeł, 7 marca tego roku na sektor elektroenergetyczny Wenezueli przeprowadzono atak z zagranicy” – powiedział dyplomata.

Jak podkreślił Syromołotow, chodzi o zdalne zakłócanie systemów dystrybucji energii elektrycznej, na których zamontowano sprzęt, wyprodukowany w jednym z państw Zachodu.

W ubiegłym tygodniu Nicolas Maduro oświadczył, że Wenezuela odpiera codziennie od dwóch do czterech ataków na system energetyczny kraju.

W ciągu ubiegłego miesiąca wenezuelskie elektrownie wodne miały ogromne problemy. Na przykład 7 marca doszło do awarii w elektrowni wodnej El-Guri, która spowodowała bezprecedensowe przerwy w dostawach. Co najmniej 20 z 23 stanów państwa zostało odciętych od prądu. Fabryki i instytucje państwowe nie funkcjonowały prawie przez tydzień.

Korporacja państwowa Corpoelec nazwała to dywersją i epizodem wojny energetycznej przeciwko Wenezueli.

Wieczorem 25 marca w Wenezueli po raz kolejny doszło do ogromnego blackoutu: co najmniej 16 z 23 stanów, a także region stołeczny zostały całkowicie lub częściowo odcięte od prądu.

Później dostawy energii elektrycznej udało się przywrócić na prawie całym terytorium Republiki Boliwariańskiej, jednak 26 marca minister łączności i informacji Jorge Rodriguez kraju poinformował o nowym ataku na system energetyczny Wenezueli.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 16.04.2019 14:02
  2. samadhi1978 16.04.2019 18:51

    Proponuje zmiane tytulu: “Rosja pomoże Wenezueli ustalić, ze USA zaatakowały obiekty energetyczne”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.