Rosja ogłosiła sukces w walce z ISIL

Opublikowano: 08.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 382

Nielegalny kalifat w Syrii i Iraku praktycznie przestał już istnieć. Samozwańcze Państwo Islamskie w czasach swojej świetności liczyło kilkunastu tysięcy uzbrojonych żołnierzy, zarabiało miliony dolarów na sprzedaży ropy naftowej i rzadkich artefaktów oraz wpływało na umysły muzułmanów z całego świata radykalizując ich i rekrutując w swoje szeregi. Jednak po kilku latach istnienia ISIL posiada szczątkowe siły, które ewakuują się do Afryki i Europy.

Ministerstwo Obrony Rosji ogłosiło właśnie, że Syria została oczyszczona z członków Państwa Islamskiego. Chodzi o to, że zwolennicy kalifatu nie kontrolują już ani jednego miasta ani wioski. Ostatni islamiści są otoczeni w południowo-wschodniej części Syrii przez rosyjską i syryjską armię oraz Kurdów i wojska USA. Niewielu przebywa na pustyni w centralnej oraz wschodniej części kraju. Również w sąsiednim Iraku, ISIL sprawuje kontrolę nad niewielkim terytorium pustynnym.

W ostatnich dniach rosyjskie lotnictwo prowadziło zmasowane bombardowania w muhafazie Dajr az-Zaur, pomagając siłom lądowym odzyskać ostatnie tereny na zachód od Eufratu. Wcześniej Państwo Islamskie straciło Rakkę, którą traktowało jako stolicę i główną bazę, z której planowano dalsze działania. Jedynie los kalifa Abu Bakr al-Baghdadiego nie jest znany – uważa się, że dowódca islamistów wciąż żyje.

Według Rosji, która od 2015 roku bierze czynny udział w eliminacji ISIL z Syrii, terroryści w dalszym ciągu posiadają możliwość przeprowadzania ataków z terenów pustynnych. Wielu z nich ewakuowało się już do Afryki i Europy. Nikt nie ma pojęcia ilu islamistów żyje w syryjskich miastach i udaje zwykłych mieszkańców w oczekiwaniu na sygnał do ataku – tak samo nikt nie wie ilu z nich przebywa teraz w Europie.

Państwo Islamskie, choć fizycznie przestało już istnieć, wciąż posiada wielu zwolenników na całym świecie, którzy ukrywają swoje prawdziwe zamiary. Podczas gdy Chiny prowadzą zdecydowaną walkę z islamskim terroryzmem w kraju i na zewnątrz, Europa Zachodnia stała się dla nich drugim domem – głaszcze ich po głowach zapewniając stały dopływ gotówki w postaci świadczeń socjalnych i przymyka oko na ich wynaturzenia i to powinno być dla nas szczególnie niepokojące.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

W sumie to Rosja odniosła potrójny sukces, obroniła assada na stanowisku, odzyskała dla Syrii tyle terenu, że moga spokojnie poprowadzic wygodne dla siebie iraku i iranu ropociagi, oraz fakt, że ci “bojownicy” stworzeni przez zachód, teraz tam wrócili, i beda tym społeczeństwom odpłacać ich krwią, za głupote, wybierania takich a nie innych polityków…
Jakoś łzy mi sie nie cisna… do oczu..