Rosja może całkowicie zakazać propagowania LGBT

Opublikowano: 20.07.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1021

Do rosyjskiej Dumy Państwowej wpłynął projekt zaostrzający dotychczasowe przepisy dotyczące zakazu propagowania swoich treści przez ruch LGBTQWERTY. Zmiany w prawie miałyby obejmować materiały skierowane do osób dorosłych, a także uniemożliwiałyby negowanie tradycyjnych wartości rodzinnych.

Nowelizację ustawy o informacji, technologiach informacyjnych i ochronie informacji zgłosiło ośmiu posłów z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, socjaldemokratycznej Sprawiedliwej Rosji oraz Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji.

Dotychczasowe prawo było wymierzone głównie w rozpowszechnianie treści mogących doprowadzić do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym czy narodowościowym, a także w szerzenie propagandy wojennej. Teraz miałoby ono zostać rozszerzone o zakaz „propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych” oraz negowania tradycyjnych wartości rodzinnych.

Tym samym poglądy promowane przez ruch LGBTQWERTY nie mogłyby być już szerzone nie tylko wśród nieletnich, lecz również pośród dorosłych Rosjan. Przyjęcie nowych rozwiązań prawnych oznaczałoby również zamknięcie witryn internetowych, na których wzywa się choćby do nieposiadania dzieci.

Projekt nowelizacji dotychczasowego prawa może liczyć na poparcie przewodniczącego Dumy Państwowej Wiaczesława Wołodina. Na początku lipca skomentował on bowiem opuszczenie Rady Europy przez Rosję, uznając ten krok za ostateczną rezygnację choćby z żądań legalizacji „małżeństw” homoseksualnych.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Autonom.pl

12

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.