Rosja i Estonia dokonała wymiany szpiegów

Opublikowano: 28.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Rosyjski kanał telewizyjny Rossija 24 pokazał w sobotę wieczorem nagranie pokazujące zatrzymanie oficera służb Estonii, Estona Kohvera przez służbę bezpieczeństwa FSB. Przedstawiono również film z jego wymiany na rosyjskiego szpiega Aleksieja Dressena.

Nagranie zaczyna się od wymiany Estona Kohvera, pracownika estońskich służb specjalnych, na Aleksieja Dressena, byłego oficera estońskiej policji bezpieczeństwa. W Estonii Dressen od 2012 roku odsiadywał wyrok za zdradę i za przekazywanie tajnych danych Rosjanom. Dressenowi pomagała żona Wiktoria, której wcześniej udało się wyjechać z Estonii do Rosji.

Estończyk Eston Kohver został aresztowany przez FSB we wrześniu 2014 roku po tym, jak spotkał się ze swoim informatorem (obejrzeć to można mniej więcej od 4 minuty 50 sekundy nagrania). Kohvera skazano w Rosji na piętnaście lat więzienia za szpiegostwo.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Estonczycy.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o