Rosja i Chiny „pozbywają się” dolarów

Opublikowano: 29.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 328

Rosja i Chiny podpisały umowę międzyrządową ws. przejścia na rozliczenia w walutach krajowych – pisze gazeta „Izwiestija” powołując się na list wiceministra finansów Rosji Siergiej Storczaka do przewodniczącego Komisji ds. Rynku Finansowego Dumy Państwowej Anatolija Aksakowa.

Odpowiedni dokument podpisali wicepremier, minister finansów Rosji Anton Siluanow i prezes Ludowego Banku Chin Yi Gang.

Obecnie opracowywane są nowe mechanizmy transakcji w walutach narodowych. Jako jeden z wariantów rozpatruje się stworzenie specjalnego algorytmu, funkcjonującego między systemami płatniczymi obu krajów, który ma powstać do 2020 roku.

Jak podaje gazeta, na rozliczenia w rublach i juanach będą przechodzić przede wszystkim największe firmy z kapitałem państwowym z tradycyjnych sektorów rosyjskiego eksportu. Jednocześnie transakcje w walutach narodowych będą realizowane w zawartych już kontraktach dolarowych.

Łączna wysokość handlu towarów i usług między Rosją i Chinami na koniec 2018 roku wzrosła o 24% – do 114,2 mld dolarów. Na towary przypada suma 108,3 mld, pisze gazeta.

14 czerwca wicepremier, minister finansów Rosji Anton Siluanow i wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič porozumieli się ws. powołania grupy roboczej, która zajmie się kwestią przejścia na ruble i euro we wzajemnych transakcjach finansowych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 29.06.2019 14:45

    Putanie co się stanie z wirtualnymi wagonami dolarów drukowanych jako QE?

  2. lcoyote 30.06.2019 12:19

    Wreszcie przytarcie nosa dla USA – mieszającego się do wszystkich i wszystkiego

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.