Rosja grozi Wielkiej Brytanii odwetem za wysadzenie rurociągów

Opublikowano: 02.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1391

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje i opinie na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, trudne do weryfikacji z powodu masowej produkcji propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu i ich sojuszników. Portal „Wolne Media” stara się w tych trudnych dla niezależnych mediów czasach zachować wolność słowa, zdrowy rozsądek i obiektywizm. Portal nie popiera wojny napastniczej Rosji, tak jak wcześniej nie popierał wojen napastniczych USA.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w sobotę, że personel brytyjskiej marynarki wojennej wysadził w zeszłym miesiącu gazociągi Nord Stream. Twierdzenie to, według Londynu, jest fałszywe i ma na celu odwrócenie uwagi od rosyjskich niepowodzeń wojskowych na Ukrainie.

Rosja nie przedstawiła dowodów na swoje twierdzenie, że czołowy członek NATO sabotował krytyczną rosyjską infrastrukturę w czasie najgorszego kryzysu w stosunkach między Zachodem a Rosją od czasów zimnej wojny. Moskwa — jak podaje Reuters — rozważa odpowiedź na to działanie.

Rosyjskie ministerstwo poinformowało również, że „brytyjscy specjaliści” z tej samej jednostki kierowali ukraińskimi atakami dronów na statki rosyjskiej floty czarnomorskiej na Krymie wcześniej w sobotę, które, jak twierdzi, zostały w dużej mierze odparte przez siły rosyjskie, z niewielkimi uszkodzeniami rosyjskiego trałowca. „Według dostępnych informacji przedstawiciele tej jednostki Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii brali udział w planowaniu, przygotowaniu i realizacji ataku terrorystycznego na Bałtyku 26 września br. – wysadzenia gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2” — powiedział minister.

„Aby odwrócić uwagę od katastrofalnego sposobu postępowania z nielegalną inwazją na Ukrainę, rosyjskie Ministerstwo Obrony ucieka się do rozpowszechniania fałszywych twierdzeń na epicką skalę” – powiedział brytyjski minister obrony. „Ta zmyślona historia mówi więcej o kłótniach toczących się w rosyjskim rządzie niż o Zachodzie”.

Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, powiedziała, że Moskwa będzie szukać reakcji Rady Bezpieczeństwa ONZ, głosząc w mediach społecznościowych, że Moskwa chciała zwrócić uwagę na „serię ataków terrorystycznych popełnionych przeciwko Federacji Rosyjskiej na Morzu Czarnym i Bałtyckim, w tym zaangażowanie Wielkiej Brytanii w nich”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

17

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Admin WM 02.11.2022 11:48

    Jeśli stoi za tym Wielka Brytania, oczywiste jest, że nie przyznają się.

  2. Stary Kulas 02.11.2022 12:08

    Brytania (już nie “wielka”) to “czołowy członek NATO”? LOL

  3. Jack Ravenno 02.11.2022 12:33

    Wyobraziłem sobie czołowego członka i się zaplułem ze śmiechu… dobreeee…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.