Rosja funkcjonuje normalnie, a to Polska ma problem

Opublikowano: 06.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1961

To nie jest rosyjska propaganda – pochodzi z polskiego medium.

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk skomentowała przyjęcie przez Unię Europejską szóstego pakietu sankcji wobec Rosji. Przyznała przy tej okazji, że jak na razie środki represyjne z powodu wojny na Ukrainie nie przynoszą większych rezultatów, dlatego „Rosja funkcjonuje normalnie, a to my mamy problem”.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprezentowała właśnie szósty pakiet sankcji wobec Rosji, mających uderzyć w jej gospodarkę w związku z rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Ma on zacząć obowiązywać do końca roku, natomiast dwa lata na jego wdrożenie będą miały państwa, których gospodarki są najmocniej uzależnione od rosyjskich surowców energetycznych.

Na antenie Polskiego Radia 24 do propozycji UE odniosła się wiceminister rozwoju i technologii. Semeniuk stwierdziła, że Wspólnota Europejska potrzebuje obecnie „jednolitego programu surowcowego”. Miałby on pomóc głównie małym i średnim firmom, bo to one w porównaniu do dużych podmiotów mają największy problem z kosztami związanymi z rosnącymi cenami ropy naftowej i gazu ziemnego.

Jednocześnie działaczka Prawa i Sprawiedliwości „cały czas ma wątpliwości” odnośnie rzeczywistego oddziaływania sankcji na samą Rosję. Stwierdziła wręcz wprost, że nie przynoszą one na razie większych rezultatów.

„Rubel jest coraz mocniejszy, to pokazuje, że możemy różnego rodzaju banki komercyjne rosyjskie ograniczać, zamykać, wyłączać z systemu SWIFT, a efekty tych sankcji gospodarczych będziemy pewnie obserwowali dopiero w jakiejś długoterminowej perspektywie” – zauważyła Semeniuk w radiowym wywiadzie.

Wiceminister dodała w tym kontekście, że „martwiące jest to, że tu i teraz, dziś, Rosja funkcjonuje normalnie, a to my mamy problem”. Z tego powodu konieczne mają być „różnego rodzaju połączenia i systemowe rozwiązania” w ramach UE.

Na podstawie: PolskieRadio24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. donkey 06.05.2022 11:50

    <Z tego powodu konieczne mają być „różnego rodzaju połączenia i systemowe rozwiązania” w ramach UE.> brzmi złowieszczo, bo nasuwa podejrzenia o jeszcze mocniejszą integrację państw unii i grabież państw narodowych z kolejnych kompetencji.

  2. xmariox 06.05.2022 12:05

    A czego się spodziewali? Ruskie od 2014r uniezależniali się od zachodu uzależniając zachód od siebie. Dobrze by było żeby Putina d.pa zabolała, ale zachód niestety do końca tego nie chce. Cały czas liczą że jeszcze będą robić dobre interesy i przeprowadzą zieloną rewolucje w oparciu o “brudny” ruski gaz.

  3. xmariox 06.05.2022 12:06

    A czego się spodziewali? Ruskie od 2014r uniezależniali się od zachodu uzależniając zachód od siebie. Dobrze by było żeby Putina zadek zabolał, ale zachód niestety do końca tego nie chce. Cały czas liczą że jeszcze będą robić dobre interesy i przeprowadzą zieloną rewolucje w oparciu o “brudny” ruski gaz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.