Roman Giertych kontratakuje

Opublikowano: 13.07.2014 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 379

Roman Giertych kontratakuje. Na swojej stronie na Facebooku informuje, że złożył pozew do sądu przeciwko naczelnemu “Wprost” Sylwestrowi Latkowskiemu, domagając się przeprosin i wysokiego zadośćuczynienia. To nie koniec, bo każde inne medium lub publicysta, który powtórzy za “Wprost” informacje na jego temat, będzie również ścigany.

Giertych informuje, że przygotowany przeciw Sylwestrowi Latkowskiemu pozew został wczoraj podpisany i wysłany do sądu. Domaga się w nim przeprosin na pierwszej stronie tygodnika Wprost oraz 100 tys. zł. zadośćuczynienia. Trwają również prace nad przygotowaniem pozwów przeciw wydawcy “Wprost” oraz Piotrowi Nisztorowi o 200 tys. zł. zadośćuczynienia oraz przeprosiny na pierwszej stronie “Wprost” a także we wszystkich mediach, które powieliły informacje “Wprost”. Giertych informuje, że “trwa notarialne zabezpieczenie wszystkim informacji prasowych, zamieszczonych we wszystkich pozostałych mediach, które powołują się na “Wprost”. Szacowany koszt wykupienia reklam z przeprosinami na dzień dzisiejszy wynosi ok. 3 miliony złotych”.

W opublikowanym na Facebooku komunikacie Giertych podkreśla, że “autoryzowana firma zajmująca się odsłuchiwaniem plików fonograficznych potwierdziła, że nagrania w części dotyczącej panów Nisztora i Pińskiego zostały najprawdopodobniej świadomie zagłuszone”.

“Skoro nagrywał pan Nisztor, to jego głos powinien być najwyraźniej słyszalny, a tymczasem biegli nie potrafią wydzielić jednego pełnego zdania wypowiadanego przez niego” – napisał Giertych.

To nie koniec. Roman Giertych zapowiada również wystąpienie na drogę sądową przeciwko tym mediom, które powtórzą za tygodnikiem “Wprost” informacje na jego temat.

“Informuję wszystkich ponadto, że z dniem dzisiejszym każda gazeta, inne medium lub publicysta, który powtórzy za Wprost informacje na mój temat, będzie ścigany w odrębnym postępowaniu, a zasądzone przeprosiny będą egzekwowane od niego indywidualnie, nie zaś tylko od “Wprostu”” – zapewnia Giertych.

Autor: JW
Na podstawie: Facebook
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. kudlaty72 13.07.2014 10:28

  Pospolity bandzior,który powinien zostać zesłany na dożywotnie łagry straszy sądem!Tylko u nas no i może w Bangladeszu.

 2. davidoski 13.07.2014 12:10

  Kiedy ci ludzie wreszcie znikną z przestrzeni publicznej?

 3. Szaman 13.07.2014 12:23

  polityka poznasz również po gębie.. ta jest wyjątkowo parszywa

 4. Pola 13.07.2014 17:53

  Facet po prostu postanowił robić sobie reklamę. Gdyby miał klasę, to złożyłby pozew tam gdzie trzeba bez rozgłosu i obnoszenia się po portalach społecznościowych. No, ale trzeba mieć klasę…

 5. jeszcze 13.07.2014 20:00

  Kąsa, bo się boi. Ale i tak mu to nie pomoże.

 6. aZyga 14.07.2014 01:09

  Jakby był czysty to siedziałby cicho i pozywał wszystkich, którzy go ,,szkalują” – a on chce wszystkich przestraszyć, żeby tylko nikt o tym nie pisał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.