Rolnik w Walii robi wódkę z owczego mleka

Opublikowano: 13.03.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1401

Młody rolnik, Bryn Perry z Haverfordwest w Walii z powodzeniem robi wódkę z… owczego mleka, a konkretnie z serwatki. Pomysł przyszedł mu do głowy po tym, jak czuł, że marnuje litry serwatki wylewając je do kanalizacji.

Wielokrotnie nagradzany młody rolnik, Bryn Perry z Haverfordwest w Pembrokeshire wykorzystuje innowacyjną metodę recyklingu resztek serwatki z produkcji sera w celu wytworzenia spirytusu. Sam twierdzi, że jego wódka jest przyjemna w smaku. Bryn wyjaśnia, że zasada robienia wódki z owczego mleka jest podobna do stoutu mlecznego. Cukry zawarte w serwatce są poddawane fermentacji do wytworzenia pewnego rodzaju piwa, które następnie destylowane jest w celu wytworzenia gotowej wódki.

Chociaż Bryn i jego partnerka Rebecca mówią, że wódka ma „kremowy finisz i można ją wypić bez obaw”, to podkreślają, że w żadnym wypadku nie jest to „koktajl mleczny dla dorosłych”. „Mówisz ludziom, że robisz wódkę z owczej serwatki, a oni od razu zakładają, że będzie to mleczny napój na bazie mleka. Prawdę mówiąc, jest dość podobna do zwykłej wódki, ale jest gładsza” – powiedział Bryn.

Bryn powiedział, że marnotrawstwem było dla niego wylewanie litrów serwatki do kanalizacji. „Z punktu widzenia ochrony środowiska, finansów i moralności nie ma obecnie uzasadnienia dla marnowania jakichkolwiek produktów ubocznych rolnictwa. Od początku działalności robiliśmy pięć różnych rodzajów sera z mleka owczego, ale codziennie wyrzucaliśmy połowę wszystkiego, co zebraliśmy z dojarni” – dodał Bryn, który postanowił nie marnować już niczego i zajął się produkcją niszowego rodzaju wódki.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.