Rolnicy wrócili na drogi

Opublikowano: 06.06.2013 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1483

Rolnicy zablokowali drogę krajową nr 3 w Pyrzycach (woj. zachodniopomorskie). Protestują, ponieważ ich zdaniem nie są realizowane obietnice ministra rolnictwa dotyczące usunięcia nieprawidłowości w obrocie ziemią rolniczą.

Ciągniki przyjechały także do Suchania, gdzie rolnicy chodząc przez pasy blokowali ruch na drodze krajowej nr 10. Jak przypomina PAP, rolnicy od 5 grudnia 2012 r. do 19 lutego 2013 r. protestowali w Szczecinie przed tamtejszym oddziałem Agencji Nieruchomości Rolnych. 18 stycznia br. prezes Agencji zmienił przepisy dotyczące obrotu ziemią z zasobów publicznych, realizując ustalenia przyjęte między ministrem rolnictwa, kierownictwem swojej instytucji a protestującymi. Zmiany miały na celu uspołecznienie trybu rozdysponowania gruntów rolnych w ramach przetargów ograniczonych oraz uszczelnienie systemu sprzedaży ziemi. Celem było wsparcie rolników indywidualnych pragnących powiększyć gospodarstwa rodzinne, oraz ograniczenie nabywania gruntów przez spekulantów i wielki zachodni kapitał.

Protestujący argumentują, że wypracowane rozwiązania mają charakter prowizoryczny, a w lutym miały rozpocząć się prace nad ich udoskonaleniem, co jednak nie miało miejsca. Domagają się wejścia w życie przepisów gwarantujących skuteczną realizację podstawowego zadania ANR, czyli wspierania poprawy struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych, oraz uznania dzierżawy za pełnoprawną formę rozdysponowania gruntów z zasobu Skarbu Państwa.

Jak informuje farmer.pl, w najbliższym czasie zachodniopomorscy rolnicy wrócą do protestów pod siedzibą Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie. Poza tym planowane jest ogólnopolskie blokowanie oddziałów Agencji.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. beth 06.06.2013 10:43

  Moim zdaniem należy członków tego pseudo-ministerstwa rolnictwa zakuć w kajdany pozbawić praw obywatelskich i przymusowo zatrudnić w kamieniołomach. Bo jak widać tylko takie restrykcje mogą zmusić ich do uczciwych działań

 2. Czejna 06.06.2013 15:34

  Popieram rolnikow, acz zadziwia mnie ich latwowiernosc tym sprzedajnym szujom.
  Wszyscy Won!

 3. siostrapolka 06.06.2013 19:42

  Bracia Rolnicy obudźcie się ! Grożą Wam wywłaszczenia zgodnie z nową ustawą górniczo geologiczną, która weszła w życie 1 stycznia 2013 za zgodą faktycznie wszystkich. 142 punkt tej ustawy załatwia nas jako właścicieli ziemi, tracimy ją na rzecz koncesjobiorców, koncernów paliwowych, które Polskę dostały za DARMO! Ustawa działa – opozycja milczy, władza milczy, Kościół milczy.
  Zobaczcie sobie, jakie – o f i c j a l n i e – sumy generowało na lobbing gazłupków towarzycho od amerykańskiej Rewolucji Łupkowej ( rząd NEOKONÓW, 2001-2008) czyli żydowsko-amerykańska polityczno- biznesowa grupa od Shale ( łupki) Geszeftu, dzielni Koscher- Fracking – Boys : 100 MILIONÓW USD !! –

  Mówimy tylko o tym oficjalnym lobbingu, powołanym przez Ojca Chrzestnego Rewolucji Łupkowej , rebe Dicka Cheneya ,w tymże czasie (2001-2008) VicePrezydenta USA w rzadzie Busha-syna ( właśnie w rządzie w/ w NEOKONÓW, a tzn kocher- neokonserwatystów, bo amerkańscy NEOKONI /sprawdź hasło sam w googlach/ nie kryją swych związków idei i krwi z trockistanmi amerykańskimi, czyli emigrantami żydowskiego pochodzenia – o b. radykalnych i ekspansywnych , by nie powiedzieć – imperialno- ekspansjonistycznych poglądach), a więc mówimy tylko o oficjalnym lobbingu stworzonym przez Dicka Cheneya, który stworzył grupę Energy Task Force, lobbującą za legalizacją Frackingu ( wielce toksyczną technologią wydobycia gazu łupkowego, stosowanej naonczas na pustkowiach USA, ale już mającej sprawy sądowe o Skażenia).

  Otóż Dick Cheney i powolana przez niego od początku jego Wiceprezydentury – Energy Task Force oficjalnie wyplaciła 100 mln USD na lobbing za taką modyfikacją LIBERALIZACJĄ amerykańskiego Prawa, aby hiper-toksyczny Fracking, skażający NA ZAWSZE ziemię i wode – stał się , u w a g a : „legalny”, by mógł zostać wyprowadzony na szerokie wody – p r z e m y s ł o w e j – e k s p l o a t a c j i !

  Chodziło przede wszystkim o U W O L N I E N I E Frackingu spod najostrzejszej regulacji – spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej ( Safe Drinking Water Act).

  Dzialania te Dick Cheney, Wiceprezydent USA rozpoczął od samego początku objęcia posady w Białym Domu , tzn od 2001r. , tak, że nawet chodzą koncepcje , że ekipa J.W.Busha/ Cheneya zostala doprowadzona do Bialego Domu i zwycięstwa wyborczego przez potężne własnie gas-oil lobby PO TO TYLKO, by rozpocząć , przez odpowiednie regulacje prawne, Ere Wydobywania Gazu z Łupków ( Rewolucję Łupkową) w USA. ( w końcówce 1999r mamy fuzje Exxona z Mobilem, powstaje Exxon Mobile całość oczywiście pod kuratelą, Rockefellerów).
  Sprytny ruch, zważywszy, że ów Dick Cheney ( zresztą przedtem wieloletni polityk Białego Domu) przed swym zwycięstwem w Wyborach, będąc chwilowo, w czasie rządów demokraty Clintona na urlopie z roboty w Białym Domu – nie próżnował bynajmniej, a został zaangażowany ( czy przez dalekowzrocznych przyjaciół z gas-oil branzy? I wuja Rockefellera?) na posadzie prywatnego biznesmena uwaga: Prezesa gas-oil koncernu Halliburton – który to koncern jest właścicielem …o jaki przypadek … Patentu na Fracking (i z jego tytułu ma już dziś, w fazie przemysłowego Frackingu – 1,5 mld USD czystego dochodu rocznie! – można więc zrozumieć, super silną motywację więc i Halliburtona i samego Cheneya /do przeforsowane Frackingu Przemysłowego/, który to Cheney był nie tylko był Prezesem, ale i nawet…współwłaścicielem Halliburtona, z 450 tys akcji!).
  Suma sumarum na oficjalny Lobbing w owym Cheneyoweksim Energy task Force wydano więc100 mln USD.
  Oczywiście skutecznie, gdyz Dick Cheney w 2001r zarekomendował Kongresowi USA, a w 2005r. wraz z Prezydentem Bushem i tymże Kongresem wprowadził już na dobre do Prawa Energetycznego wreszcie ową wytęsknioną tzw. Lukę Prawmą Cheneya ( Cheney Loophole) czyli, uwaga, uwaga: UWOLN IENIE Frackingu ( technologii wydobywania gazu łupkowego, która NA ZAWSZE skaża ziemie i wodę) z K O N T R O L I i R E G U L A C J I – Ustawy o Ochronie Wody Pitnej ( Safe Drinking Water Act ).I to jest prawdziwy , oficjalny początek amerykańskiej Rewolucji Łupkowej. http://www.politicususa.com/en/cheney-poison-water
  No i jeszcze jedno: gas-oil branża stosująca Fracking to JEDYNY DZIAŁ przemysłu amerykańskiego ZWOLNIONY z w/w Ustawy o Ochronie Wody Pitnej ( tamże). W tym samym artykule znajdziemy uprecyzyjnienie skutków tego wyłączenia, Możemy sobie poczytać tam albo posłuchać i popatrzeć na You Tube , o tym samym :

  „Wprowadzenie do Prawa amerykańskiego owej Luki Cheneya zezwala na ( dokładny cytat z opracowań amerykańskich!) – : WPROWADZANIE – N I E Z A T W I E R D Z O N Y C H – SUBSTANCJI CHEMICZNYCH – B E Z P O Ś R E D N I O – I – W POBLIŻE WÓD GRUNTOWYCH.”
  Mówi o tym Josh Fox w swym słynnym filmie GASLAND – obnażającym ów Gaz-Szwindel, Gaz-Geszeft. — http://www.youtube.com/watch?v=ZgytyLfjDRc
  ( You Tube „Gaz Łupkowy – fakty i mity”) – od min 4: 35

  Fracking ma tak wpływowych, jak widać, przyjaciół, że został zwolniony jeszcze z 6 innych ustaw środowiskowych ( czyli w sumie – z 7-miu!) chroniących ludzi, ziemię, wodę, powietrze i po prostu życie przed hucpą i skażeniami przemysłu.
  . W sumie Fracking został, u progu Rewolucji Łupkowej – u w o l n i o n y spod kontroli i regulacji następujących Ustaw:

  z – Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (Safe Drinking Water Act)!

  z – Ustawy o Ochronie Czystości Wody (Clean Water Act) !

  z – Ustawy o Ochronie Czystości Powietrza (Clean Air Act) !

  z – Narodowej Ustawy Środowiskowej (National Environmental Policy Act) !

  z – Ustawy o Ochronie Zasobów I Odzysku ( która reguluje powstawanie, magazynowanie, transport, utylizację i obchodzenie się z niebezpiecznymi odpadami (Resource Conserwation and Recovery Act – RCPA)!

  z – Ustawy o Wszechstronnych Środowiskowych Reakcjach, Odszkodowaniach i Zobowiązaniach (Comprehensive Environmental Response, Compensation, and Liability Act (CERCLA) !

  z – Rejestru Uwalniania Zanieczyszczeń (Toxic Release Inventory ), w ramach Ustawy o Planowaniu Awaryjnym oraz Prawie Społeczeństwa do Informacji (Under the Emmergency Planning and Community Right – to -Know)!

  Czyż sam ów Zestaw Ustaw, spod których Z W O L N I O N O Fracking, by mógł „lege artis”, l e g a l n i e hulać w USA – nie jest najlepszym Dowodem na Skażenia i Niebezpieczeństwa, jakich Fracking się J E D N A K – N A J W Y R A Ź N I E J – D O P U S Z C Z A ? ( skoro musi być, aby w ogóle dzialać, z kontroli owych wykroczeń – z w o l n i o n y ?)
  Nie dziwi więc, że niezależni badacze i naukowcy ( nie pobierający grantów od gas-oil lobby) – nazywają Fracking „najbrudniejszą technologią w dziejach cywilizacji”, a w Australii określono Rewolucje łupkową zagrażającą i Australii „Najwiekszą Katastrofą w Historii Kontynentu”!
  . Zresztą proszę sobie wejść w googlach na proste haslo: NO FRACKING. Otrzymacie obraz prawdziwej Rewolucji ANTYłupkowej, idącej przez świat,. A biorącej swój początek w samej ojczyźnie Frackingu i Rewolucji Łupkowej, w USA. ( gdzie mamy np. CAŁKOWITE ZAKAZY WYDOBYWANIA GAZU ŁUPKOWEGO – w Stanie Nowy Jork, w Stanie Vermont , a są to stany zamieszkałe przez elitę wlaścicielska branzy gas-oil, N. York – wiadomo, a Vermont to stan Rockefellerów). Na „NO FRACKING” wyskakuje nam ponad 80 mln adresów z całego świata, to chyba o czymś mówi?
  Czy to wszystko, ha ha, łącznie z Zakazami Szczelinowania w w/w Stanach – „robota Gaspromu”? – jak chca polscy, żałośni gaz-lobbyści lobbujący za wydobywaniem gazu łupkowego w Polsce?
  Polska objęta jest zgodna CENZRURĄ polityczno-medialnej oligarchii władzy, obsiadłej ten biedny kraj i traktującej go jak typową bananową neokolonię do odessania wszelkich możliwych dóbr i zysków, włącznie z apokaliptycznymi kosztami dla tubylczej ludności czyli np. z poFrackingowym skażeniem NA ZAWSZE polskiej ziemi i wody.

  Tak, Dick Cheney i cała ta grupa biznesowa koszer – gas-oil – NEOKONÓW, zgromadzona wokół owej Rewolucji Łupkowej” – próbuje eskportować Fracking na świat, po prostu również ( może przede wszystkim) z racji na Prywatny Geszeft na tantiemach z Patentu na Fracking, należący wciąż do Halliburtona , Cheneya i jego kolegów.
  Jeśli w samych USA mają co roku ponad 1,5 mld USD z owych tantiem Frackingowych, to JAKIE tantiemy mogą uzyskac, gdy uda im się ( poprzez taką czy inną presję na rożnych kacyków i królików z podległych USA kraików) przeprowadzić coś, co Hilary Clinton, gdy była w Polce nazwała ( typowo właśnie lobbując za Frackingiem) – Globalną Inicjatywą Łupkową?
  Dorabia się temu, oczywiście! – ideologię „bezpieczeństwa energetycznego” . Ha ha ha! Szkoda, że nie mówi się przy tym o Nieodwracalnym Zniszczeniu calych połaci planety, jej zasobów ziemi i wody.
  Typowa, geszefciarska, prymitywna, pseudo-kupiecka mentalność obliczona na wyłącznie szybki, łatwy, kompletnie nieodpowiedzialny, ślepy, tepy, własny prywatny , kosztem zycia i zdrowia milionow ludzi – ZYSK
  Na szczęście Europa ma swoje, odrębne zdanie i już tak łatwo nie daje się podporządkować – żydo-amerykańskiej presji. W każdym razie w kwestii tak strategicznej i własnie dotyczącej już nie tylko „energetycznego”, ale strategicznego bezpieczeństwa jak zasoby Wody Pitnej, a wiec i możliwości produkcji zdrowej nieskażonej żywności. Parę dni temu kategorycznego Zakazy Wydobywania Gazu Łupkowego w Niemczech zażądali Niemieccy Producenci Piwa:
  „Niemieccy producenci piwa wezwali rząd Angeli Merkel do zablokowania wydobycia gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego, ponieważ może to skazić czystość krajowego piwa.” –
  http://forsal.pl/artykuly/706735,niemieckie_browary_ostrzegaja_wydobycie_gazu_z_lupkow_zaszkodzi_jakosci_piwa.html

  Nasi „politycy”, którzy wspomagają eksport owego amerykańskiego Frackingu czyli owej Rewolucji Łupkowej, de facto biorą udział w owym Prywatnym Geszefcie amerykańskich Właścicieli Patentu na Fracking ( mimo, że Polacy od dawna maja i możliwości technologiczne, i znajomośc polskich złóż). Politycy ci ( i Kaczyński i Tusk) obłudnie nazywają to walką o „bezpieczeństwo energetyczne” .
  No cóż…nie wiadomo : śmiac się czy płakać na takie dictum:
  Co to za „bezpieczeństwo”, jeśli polega na ODDANIU Amerykanom:
  1. naszych własnych złóż za…1% ich wartości – za taką bowiem cenę jankesi (i w ogóle międzynarodowe koncerny) otrzymali Koncesje w Polsce, a nie widać żadnych dodatkowych korzyści dla Polaków prócz dodatkowo
  2. – bandyckiej Napaści na Polską Wodę, również oddaną ZA DARMO, tak ilościowo: w gigantycznych ilościach ( ok. 100mln l na jeden odwiert, ze średnią 5-u szczelinowań/ odwiert), jak i jakościowo – tzn dla nieuchronnych Skażeń Frackingowych.
  3. – do tego Przymusowe Wywłaszczenia Polaków na rzecz Koncesjonariuszy, czyli tychze globalnych Koncernów, a są to 2/3 Polski .
  Czyli jest to „legalny”, w majestacie „prawa” ( i zapewne – „sprawiedliwości”) – ZABÓR POLSKIEJ – WŁASNOŚĆI – ZIEMSKIEJ – POD – PRETEKSTEM – KONCESJI – GÓRNICZYCH.
  Wszystko to panowie Tusk i Kaczyński zgodnie nazywaja Wyższym Interesem Publicznym , no i oczywiście , ha ha Bezpieczeństwem Energetycznym. Co do tego ostatniego jeszcze na koniec b. ważny cytat:

  „…tanim i nieprzebranym źródłem energii jest wysokotemperaturowa energia cieplna z głębokich pokładów formacji skalnych. Jej suche pozyskiwanie, za pomocą wgłębnych wymienników ciepła typu harvestors, nie niszczy niskotemperaturowych pokładów wód geotermalnych. Tej w pełni odnawialnej energii jest w Polsce tysiące razy więcej niż zużywamy. Koszt produkcji z niej energii elektrycznej to kilka groszy za 1 kWh, a cieplnej znacznie mniej.
  Powodem naszej dumy powinien być fakt, że między innymi, za rozwiązania do jej pozyskiwania, został zgłoszony do dwóch nagród Nobla, mieszkający i pracujący w USA profesor Bohdan Żakiewicz.
  Na całym świecie media rozpisują się o tej nominacji.
  Mimo, że dostęp do energii geotermicznej mamy najłatwiejszy w Europie, a nasz rodak jest najważniejszym wynalazcą w tej dziedzinie na świecie, wiedza na ten temat i zainteresowanie są w Polsce zerowe. Ale nic dziwnego. Jej pozyskiwanie może doprowadzić do niezależności energetycznej i wiąże się z utratą ogromnych zysków dla niektórych lobby…”
  http://inzyniersrodowiska.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=150:rozwizanie-sudoku

  Czy wiedzieliście coś o tyym?…A jest to artykuł z …2009 roku.
  4 lata ciszy, a w tym czasie – rozkręcony na full Geszeft na Łupkach i handlu Koncesjami.
  P A S E R S T W O polska litosferą, bo tak chyba należy rozumieć owe tajemne szacher- macher Koncesjami na polskie złoża mineralne, owe dziwne, skrywane przed okiem publiczności – „handle i negocjacje” z uzyskaniem przez polskojęzyczne rządy i Kaczyńskiego i Tuska – cen za Koncesje . . . ha ha haaa! . . . „NAJNIŻSZYCH NA ŚWIECIE”!!!, jak wygadali się sami Amerykanie.
  Niższych niż w czarnej Afryce. Niższych niż w Nigerii, gdzie dziś zdesperowani ludzi, chwytają w rozpaczy za broń, bo nie maja już NIC DO STRACENIA : skażeni już przez pokolenia, zatruci, skazani i na skażoną wodę i żywność, nie dość , że nie mają ŻADNYCH udziałów w eksploatacji wielkich złóż ropy w Nigerii, to jeszcze – zostali skazani przez globalne koncerny i własne skorumpowane „elity” na życie na wypalonej, zatrutej ziemi, na choroby, niezliczone ludzkie tragedie – poronienia, urodziny kalekich dzieci ( w spuszczanych prosto w ziemie ściekach ropopochodnych jest wiele kancerogenów i mutagenów) czyli zostali skazani, przy spokojnej asyście reszty swiata na zwykły współczesny Holocaust Korporacyjny.
  W S T Y D !!!
  Jak myśle o naszych „politykach”, i tych z PO i tych z rzekomej Opozycji – PISu ( którzy NAJBARDZIEJ lobbuja za Frackingiem i Rewolucją Łupkową, bo w 2006r., we wrześniu nastapiło poważne zbliżenie miedzy Cheneyem a ówczesnym premierem Jarosławem Kaczyńskim – wizyta Kaczyńskiego w Waszyngtonie w temacie własnie enregetycznym), a więc jak patrzę na „polski” PO-PIS , ale też jak patrzę na obojętne na to wszystko zachowanie polskich „mężczyzn ” to chce mi się, Synowie, Męzowie i Ojcowie „P O L A C Y „ – chce mi się – w y m i o t o w a ć.
  Taki Kaczyński może nie rozumieć instynktyu życia, bo poświęcił się Władzy w stanie klinicznym. To Ona – Wladza jest mu malzonką, córką, matką i orgazmem.
  O p. Tusku i jego grupie „ liberalnych biznesmenów”– nie ma w ogóle o czym mowić, wszystko wiadomo. Czego można spodziewać się po Ferajnie, której lider deklaruje wprost; Polskość to nie normalność” . A więc nienormalnościa jest nasz Dom, Język, nasze Prawo do Życia do Zdrowia, w ogole – nasze Istnienie?!!!
  Ale powiedzmy, że wnuk Wermachtowca, a jeszcze bardziej: człowiek, któremu rodzice – Tuskowie na chrzcie dali stare polskie imię „Donald”, to ktoś od urodzenia, z krwi i rodzinnej tradycji – rzeczywiście OBCY Polsce i Polskości.
  Należy tylko zapytać KTO – z chłodnej, cynicznej, antypolskiej właśnie kalkulacji uczynił Liderem Polaków – właśnie TAKIEGO, własnie TEGO a nie INNEGO człowieka? Kogoś, kto siedząc na politycznym targecie, wyczuwszy w owym 1987r wiatry historii zdobył się na taką( u progu Okrągłego Stolca) – chamską, ale obliczoną przeciez nie na polską publike, a na Obcego Krupiera w owym Salonie Gry Politycznej antypolską deklarację: „Polskość to nienormalność”?
  Odpowiedź jest prosta przynajmniej jeśli chodzi o Bezpośrednich Kreatorów Tuska : polskojęzyczne, a antypolskie media i ich koryfeusze :Michnik i Walter, Gazeta Wyborcza ( wraz z calym ogonem pridupasnych innych gazet i mediów) i TVN. Te dwa ośrodki medialne , ci dwaj panowie mieli najwięcej do powiedzenia w kreacji Polakom „sympatycznego Blond Kena” na wodza. Pytanie główne: KTO stoi za Michnikiem i TVNem? O… i już jesteśmy bliżej Centrali.
  No, ale to, że Agresorzy i Różni Rzezimieszkowie próbują nas napaść w naszych własnych domach, na naszej własnej ziemi – nie znaczy, że mamy się poddawać, jak jakiśs ostatnie, bezwolne C I U R Y Y ?!
  Polacy! Mężowie, Ojcowie, Synowie, Bracia!!!! GDZIE JESTEŚCIE??? Czy jesteście jeszcze MĘŻCZYZNAMI??
  Gdzie podzialiście swoje, za przeproszeniem , j a j a?
  Oddaliście je na przechowania michnikom . tvn-om i innym specom od tworzenia Tęczowej Rzeczywistości?
  Zamiast Miecz w Dłoń, to Piórko w D…e?
  Zapomnieliście, co znaczy Bycie Mężczyzną?
  KTO i KIEDY Was PRZECWELOWAŁ?….
  Na Boga….

 4. Il 07.06.2013 01:41

  Jeden niemiec kolonizujący Polskę: http://www.zb.eco.pl/zb/160/refleksj.htm

 5. Il 07.06.2013 01:45

  Drugi niemiaszek kolonizujący Polskie ziemie: http://u3891.ekoexpo.pl/pl/

 6. Il 07.06.2013 01:48

  Trzeci niemiaszek kolonizujący Polskie ziemie w ramach PSEUDOEKOLOGII pod płaszczykiem hasełka EKO:
  http://www.agrohandelmirsk.pl/

 7. Il 07.06.2013 09:23

  Ci którzy traktorami i innym ciężkim sprzętem ugniatają ziemię, wypuszczają toksyczne spaliny, hałasują to agrobiznesmeni a nie Rolnicy.
  Prawdziwi Rolnicy uprawiają ziemię z pomocą koni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.