Rolnicy używają Coca-Coli i Pepsi jako pestycydów

Opublikowano: 27.12.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Niektórzy rolnicy w Indiach używają Coca-Coli i Pepsi jako pestycydów. Oprysk pól dzięki zastosowaniu tych płynów kosztuje trzy do pięciu razy mniej niż przy użyciu specjalistycznych preparatów.

Markowe napoje gazowane są w Indiach fabrykowane z lokalnej, zanieczyszczonej wody, co sprawia, że zawartość substancji czyniących wodę zdatną do użytku, w tym przypadku pestycydów, nawet 24-krotnie przekracza uzgodnione limity.

Krótki film na temat nowych zastosowań globalnych napojów gazowanych można obejrzeć powyżej.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ezbig
Użytkownik
ezbig

Czy autor może jaśniej się wysłowić? O co chodzi w: “Markowe napoje gazowane są w Indiach fabrykowane z lokalnej, zanieczyszczonej wody, co sprawia, że zawartość substancji czyniących wodę zdatną do użytku, w tym przypadku pestycydów, nawet 24-krotnie przekracza uzgodnione limity.”? Potrzebują czystej wody i mają ją 24x lepszą w napojach niż w studni? Czy może woda w napojach jest 24x lepszym pestycydem od dostępnych na rynku nawozów? :)

davidoski
Użytkownik

“zawartość substancji czyniących wodę zdatną do użytku, w tym przypadku pestycydów” – pestycydy czynią wodę zdatną do użytku?. Bez sensu jest to zdanie.

cetes
Użytkownik

Jakieś 20 lat temu, moi znajomi mechanicy lotniczy, używali pepsi coli jako odrdzewiaczy.
Podobno każda, nawet najbardziej zapieczona śruba, po potraktowaniu jej tym “napojem” daje się odkręcić, chociaż niekiedy dopiero po nawet dobowej “kąpieli”.

Radek
Użytkownik
Radek

Kompletna bzdura. Napoje gazowane Coka-Coli i Pepsi są w Indiach w niewiele niższych cenach niż w Polsce. Wyobraźcie sobie jakie musi być drogie spryskanie pola takim napojem. Koszt około 2zł/1. A skuteczność? Poza tym kompletna bzdura o zanieczyszczeniu powstała w celu usunięcia z rynku indyjskiego Coka Coli… . Inna sprawa to to, że przyczyniła się ona do olbrzymiego zanieczyszczenia kraju butelkami plastikowymi.

ezbig
Użytkownik
ezbig

~cetes cola zawiera kwas ortofosforowy, a to dodatek spożywczy, ale też rozpuszczalnik odkamieniający, inhibitor korozji, środek do regulacji pH, środek odtłuszczający i w sumie… używa się go przy produkcji nawozów. Tylko czy kwas ortofosforowy z cukrem i innymi dodatkami może być tańszy od samego kwasu? Nie wydaje mi się.

cetes
Użytkownik

Czy tańszy, tego nie wiem. Tyle tylko, że działało to świetnie w niesłusznych ideologicznie MiG-21 i działa przy słusznych ideologicznie F-16.
Przynajmniej tak twierdzą obsługujący je mechanicy.