Roger Waters nazwał Bidena „przestępcą wojennym”

Opublikowano: 12.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1073

Współzałożyciel Pink Floyd, Roger Waters, podtrzymuje swoją decyzję o włączeniu Joe Bidena do prowokacyjnego segmentu „przestępców wojennych” w multimedialnym pokazie towarzyszącym jego występom. W CNN oświadczył, że prezydent USA i NATO są odpowiedzialne za rzeź na Ukrainie.

Roger Waters zszokował zachodnie media stwierdzając, że ​​Joe Bidena należy uznać za „przestępcę wojennego”. Jego zdaniem Biden „podsyca ogień na Ukrainie” i powinien zachęcić Zełenskiego do negocjacji z Putinem i zakończenia „tej przerażającej, straszliwej wojny”.

Muzyk uważa również, że Stany Zjednoczone szerzą „propagandę wyzwolicieli” i przekraczają granice, udzielając poparcia Tajwanowi w obliczu napięć z Chinami. 78-letni Waters, który jest obecnie w trasie solowej, nazwał Bidena prowokacyjnym tym tytułem podczas prezentacji wideo odtwarzanej na jego koncercie rockowym .

Brytyjski muzyk wdał się w weekend w gorącą debatę z gospodarzem CNN Michaelem Smerconishem po tym, jak dziennikarz zakwestionował decyzję Watersa o włączeniu Bidena do prowokacyjnego segmentu swojego programu. Waters usprawiedliwiał włączenie Bidena do swojej listy zbrodniarzy wojennych, mówiąc, że prezydent USA popełnił „ogromną zbrodnię”, nie zachęcając prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do negocjacji i zakończenia wojny.

Rozmówcy spierali się nie tylko o rolę Ameryki w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, a także o trwające napięcie między Chinami a Tajwanem. Waters uważa, że ​​Stany Zjednoczone przekroczyły granice, angażując się w te sprawy zagraniczne i promują „propagandę wyzwolicieli”. „Chińczycy nie najechali Iraku i nie zabili miliona ludzi w 2003 roku. Kogo Chińczycy najechali i eksterminowali?” – dowodził Roger Waters.

Watersowi nie jest obce polityczne zaangażowanie i często wykorzystuje swoje koncerty do zajmowania stanowiska politycznego. Jest fanatycznym pacyfistą. Stracił ojca podczas II wojny światowej co wywarło na nim wielkie piętno, wyczuwalne w jego produkcjach muzycznych i będące swoistym znakiem firmowym artysty. Ukoronowaniem tego są z pewnością płyty „The Wall” oraz „The Final Cut”.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Komentarz Wolnych Mediów

Pytanie o Chiny jest niefortunne – Chińska Republika Ludowa u początków swego istnienia najechała na Tybet i eksterminowała wielu mieszkańców, głównie duchownych. Choć w porównaniu z najazdami USA…

30

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.