Rodzice z Wirginii zaniepokojeni „krytyczną teorią rasową”

Opublikowano: 02.11.2021 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1850

„Krytyczna teoria rasowa” została wprowadzona na szeroką skalę w amerykańskich szkołach po wydarzeniach związanych ze śmiercią George’a Floyda. Od tego czasu narasta opór rodziców uczniów uczęszczających do tamtejszych placówek. Matka uczennicy z Wirginii niedawno skarżyła się, że jej córka po lekcjach historii pytała się czy jest zła z samego faktu urodzenia się z białym kolorem skóry.

Założenia „krytycznej teorii rasowej” nie są nowe. Powstały one jeszcze w latach 1970. na amerykańskich uczelniach, lecz później ich zwolennicy de facto stworzyli ruch polityczny opowiadający się za jej powszechnym nauczaniem. Jej propagatorzy twierdzą, że dotychczas obowiązujący system polityczny i prawny w Stanach Zjednoczonych ma na celu utrzymywanie „supremacji białej rasy”.

Teoria stała się popularna zwłaszcza po śmierci Floyda. W ramach walki z „rasizmem”, na szeroką skalę wprowadzono ją już nie tylko na amerykańskich uczelniach, ale również w szkołach niższego szczebla edukacji.

Kilka dni temu o „krytycznej teorii rasowej” dyskutowano podczas posiedzenia rady szkół publicznych hrabstwa Loudon w stanie Wirginia. Jedna z amerykańskich matek poinformowała w jej trakcie o problemach swojej sześcioletniej wówczas córki. Po jednej z lekcji historii miała ona przyjść do domu i zadać pytanie, czy jest złą osobą z samego faktu urodzenia się jako biały człowiek.

Między innymi z tego powodu Amerykanka zdecydowała się przenieść swoją córkę ze szkoły publicznej do prywatnej. Z powodu wysokich opłat chciałaby z powrotem posłać ją do szkoły państwowej, lecz potrzebna jest do tego zmiana obecnej administracji Wirginii.

Kwestie szkolnictwa publicznego zdominowały kampanię przed wtorkowymi wyborami na gubernatora tego stanu. Pełniący obecnie tę funkcję Terry McAuliffe z Partii Demokratycznej zaprzeczał więc, że w szkołach nauczana jest „krytyczna teoria rasowa”, choć na stronach internetowych miejscowej administracji nauczyciele są wprost wzywani do jej implementacji w szkołach.

Na podstawie: NYPost.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Doctor Who 05.11.2021 04:02

    Wygląda na to, że mieszkańcy USA nadal są rasistami. Wygląda też na to, ze prześladowana rasa jest przypadkowo wybierana. Czyli liczy się samo bycie rasistą. To jest dla nich ważne …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.