Rodzice przedszkolaków mają lżej

Opublikowano: 14.05.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 590

Od września wszystkie zajęcia w warszawskich przedszkolach będą darmowe. Jak ogłosił kilka dni temu warszawski ratusz, rodzice zapłacą tylko za wyżywienie, niezależnie od dochodu rodziny.

O sprawie informuje portal Warszawa.wyborcza.pl. Według jego informacji władze Warszawy znoszą całkowicie opłaty za zajęcia przedszkolne. Zmiana obejmie 46 tys. dzieci ze stolicy.

Oznacza to, że także dotychczas płatne zajęcia dodatkowe, jak angielski czy taniec, będą zupełnie darmowe. Do tej pory każde takie zajęcia, rozpoczynające się po sześciu godzinach podstawowej opieki przedszkolnej, kosztowały złotówkę. W skali miesiąca dawało to 80 zł na dziecko, w sakli roku – prawie tysiąc. Jednocześnie do ewidencjonowania wpłat potrzebne były spore zasoby biurokratyczne.

Zniesienie tych opłat to kolejny krok ku polepszeniu sytuacji warszawskich rodzin, po wprowadzeniu od 1 września 2017 r. bezpłatnej komunikacji publicznej dla uczniów podstawówek i gimnazjów oraz wdrożeniu bonu żłobkowego. Bon ten oznacza otrzymanie przez rodzinę 400 zł miesięcznie, którą to kwotę może ona przeznaczyć na prywatny żłobek lub klub malucha. W 2017 r. miasto przeznaczy na ten cel 7 mln złotych.

Zdjęcie: EME (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wtem 14.05.2017 22:12

    “po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji publicznej dla uczniów podstawówek i gimnazjów” co to za bzdura, nowy obywatel chyba nie odwiedził strony ztm (http://www.ztm.waw.pl/?c=142&l=1), jeśli reszta info jest tak rzetelna to pozdrawiam serdecznie,
    Panie admin, usuń Pan łaskawie te bzdury.

  2. Fenix 15.05.2017 08:15

    Odpowiedz, bezpłatne usługi dla dzieci , płatne z obciążeń podatkowych pracujących osób.
    Czy rząd w W-wie dorwał się do kasy i majątków yelit z bezprawne reprywatyzowanych kamienic i placów ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.