Rodzice pozywają Amazon, bo sprzedaje „zestawy samobójcze”

Opublikowano: 15.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1756

Azotyn sodu sprzedawany przez Amazon miał tak wysoką czystość, że zespół prawny utrzymuje, że jedna łyżeczka wystarczy, aby spowodować śmierć. Pozew został wniesiony przez rodziny dwóch nastolatków, 16-letniej Kristine Jónsson z Ohio i 17-letniego Ethana McCarthy z Zachodniej Wirginii, którzy użyli tych przedmiotów do odebrania sobie życia.

Według pozwu, gdy użytkownicy udawali się na zakup azotynu sodu, środka konserwującego żywność, który w dużych dawkach może zakończyć czyjeś życie, Amazon zalecał im zakup wagi do mierzenia dawki, leku przeciwwymiotnego oraz podręcznika na temat „wspomaganego samobójstwa” (czyli eutanazji).

„Rzadki wyjątek istnieje w jedenastu stanach, w których lekarzom wolno, w niezwykle wąskich, uregulowanych prawnie okolicznościach medycznych, ostrożnie ułatwić śmierć pacjenta o udowodnionej śmiertelnej chorobie. W przeciwieństwie do tego, co Amazon i Loudwolf mogą myśleć, nie ma wyjątku, który pozwala na samobójstwo wspomagane przez korporacje”. Prawnicy reprezentujący rodziny mówią, że jest to sprawa dotycząca „najpotężniejszej, najbogatszej i najbardziej zaufanej korporacji w Ameryce świadomie pomagającej w śmierci zdrowych dzieci poprzez sprzedawanie im zestawów samobójczych”.

Pozew głosi: „Zestawy te składają się z azotynu sodu – rozpuszczalnego roztworu, który po zmieszaniu z wodą i wypiciu może pozbawić osobę przytomności w ciągu dwudziestu minut. Wraz z azotynem sodu, Amazon zaleca klientom również zakup małej wagi do odmierzania odpowiedniej dawki, Tagamet, aby zapobiec wymiotowaniu płynem, oraz »Amazon edition of the Peaceful Pill Handbook«, który zawiera rozdział z instrukcją, jak podawać te składniki razem, aby umrzeć”.

Pozew kontynuuje: „Nawet po tym jak rodzice ostrzegli Amazon, że azotyn sodu nie ma zastosowania w gospodarstwie domowym, Amazon wciąż go sprzedawał, za mniej niż dwadzieścia dolarów i z dwudniową dostawą”. Tym różni się czysty azotyn sodu od liny lub noża, które mają różne zastosowania w gospodarstwie domowym, a którymi również można się zamordować. Azotyn sodu sprzedawany przez Amazon miał tak wysoką czystość, że zespół prawny utrzymuje, że jedna łyżeczka wystarczy, aby spowodować śmierć.

Rzecznik Amazon powiedział w oświadczeniu: „Azotyn sodu jest legalnym i szeroko dostępnym produktem oferowanym przez sprzedawców detalicznych do konserwowania żywności, takiej jak mięsa i ryby, oraz do stosowania w laboratoriach jako odczynnik. Azotyn sodu nie jest przeznaczony do spożycia i niestety, jak wiele produktów, może być niewłaściwie wykorzystany”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Gateway Pundit”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.