Rodzice popierają 4-letniego syna ws. zmiany płci

Opublikowano: 11.07.2015 | Kategorie: Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Rodzice rok temu rozpoznali objawy transseksualizmu u swojego 3-letniego synka, który zdecydował, że nie chce już być chłopcem tylko dziewczynką. Dziś 4 latek jest przygotowywany przez psychologa do zmiany płci, rodzice wspierają decyzję dziecka.

Rodzina z małym dzieckiem, opowiedziała historię swojego 4-letniego dziecka, matka dokładnie pamięta datę kiedy to się stało, było to 15 maja 2014. Kiedy odwoziła swoją 6-letnią córkę Chloe do przedszkola zauważyła, że jej młodszy braciszek wyraźnie posmutniał. Wtedy ona zapytała chłopca: „Czy jesteś smutny, bo nie idziesz do przedszkola?” 3-letni Jack odpowiedział: „Nie, jestem smutny, bo jestem chłopcem”. Po wspólnej rozmowie rodzice zdecydowali się traktować chłopca jak dziewczynkę i nazywać imieniem Jackie.

Matka chłopca wspomina, jak jej synek uwielbiał ubierać się w sukienki starszej siostry, a teraz jako Jackie może chodzić we własnych sukienkach. „Jackie jest teraz bardzo szczęśliwa, że nie musi być chłopcem” – dodaje mama dziecka.

Ojciec dziecka niedawno dostał awans i rodzina Jackie przeprowadziła się z Atlanty do Oakland, gdzie są bardzo szczęśliwi, ponieważ okolica The Bay Area, w której teraz mieszkają, jest najbardziej przyjaznym miejscem dla społeczności LGBT.

Rodzice mówią, że oni nie żyją w iluzji i zdają sobie sprawę z wyzwania jakim jest wychowywanie transgenderowego dziecka. Problemy mogą narastać w wieku późniejszym, w okresie dorastania, ponieważ osoby transgenderyczne są bardziej narażone na depresję, która może przerodzić się w myśli samobójcze.

„Dzisiaj osoby transgenderyczne stają się bardziej akceptowane w społeczeństwie i jest to zmiana, która nastąpiła w ostatnich kilku latach” – uważa psycholog dr Diane Ehrensaft, która od ponad 20 lat zajmuje się dziećmi transgendrowymi w szpitalu dla dzieci UCSF Hospital oraz prywatnej klinice psychiatrycznej w San Francisco Bay Area, której jest dyrektorem. Dr. Ehrensaft jest członkiem kilku organizacji pomagającym osobom transseksualnym.

Informacja została opublikowany na stronie publicznego radia NPR z Oakland w Kalifornii 7 kwietnia 2015 r., a miesiąc później materiał wideo z historią transgenderowego dziecka trafił na ekran ogólnokrajowej stacji telewizyjnej Fox News.

Przygotował: Michał KK
Na podstawie: nation.foxnews.com, npr.org
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Jak się niby uczy kogoś cieszenia swoją płcią? Albo komuś ona odpowiada(zazwyczaj) albo nie. A taka przemiana u 4 latka będzie prostsza niż jakby chciała to robić dorosła osoba.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ