Sztuczna inteligencja zniszczy miasta w ciągu kilku sekund?

Opublikowano: 17.10.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 355

Broń oparta o sztuczną inteligencję może zniszczyć miasta w ciągu kilku sekund – uważa była programistka Google Laura Nolan, którą cytuje „DailyStar”.

Jak wyjaśniła, do tej broni zalicza się systemy, które mogą podejmować decyzję bez udziału człowieka. Jeśli na jednym obszarze będzie ich dużo, to pojawia się zagrożenie „niespodziewanej wojny”, bo będą na siebie reagować niemal natychmiast.

„W najgorszym przypadku niespodziewana wojna może oznaczać zniszczenie całego miasta w ciągu kilku sekund” – powiedziała Nolan.

Porównała tę sytuację do awarii na giełdzie, gdzie też są obecne algorytmy automatyczne. „Różnica z działaniami wojennymi polega na tym, że nie ma możliwości wprowadzenia automatycznego wyłącznika” – ostrzegła Nolan, wzywając do wprowadzenia zakazu używania takiej broni na świecie.

Niedawno były podsekretarz obrony USA Robert Work apelował o ograniczenie używania sztucznej inteligencji w projektach wojskowych. Jego zdaniem sztuczna inteligencja może doprowadzić do wojny jądrowej. Swoją opinią podzielił się na łamach „Breaking Defense”.

Zdjęcie: gessicamarques862 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
net
Użytkownik
net

W kilka sekund to tylko atomówka.