Roboty jednak wejdą tylnymi drzwiami

Opublikowano: 10.09.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 721

Rząd planuje wprowadzić ulgę na robotyzację. Przygotowuje ją resort rozwoju wraz z Ministerstwem Finansów.

O sprawie pisze portal WNP.pl. Resort rozwoju chce zastosować impuls fiskalny, by pobudzić robotyzację polskiego przemysłu. „Gdy się porówna Polskę z krajami naszego regionu, widzimy, że odstajemy w dziedzinie robotyzacji” – mówi Marek Niedużak, wiceminister rozwoju. Wiceminister wskazał, że biorąc pod uwagę współczynnik „nasycenia robotami”, Polska „ma niemal cztery razy gorszy wynik niż Słowacja”.

Projekt wprowadzający ulgę dla przedsiębiorców na robotyzację produkcji jest wzorowany na uldze na badania i rozwój. „To jest ulga podatkowa w PIT i CIT, która już od kilku lat funkcjonuje” – mówi Niedużak. Będą jej podlegały zakupy i leasing nowych maszyn, robotów czy linii produkcyjnych. Ulga będzie powszechnie dostępna, nie będzie ograniczeń dotyczących tego, kto może z niej skorzystać.

Nowe rozwiązania mają zacząć obowiązywać 1 stycznia następnego roku.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 10.09.2020 21:09

    Nie przejmujcie się tym, gdy wejdzie NESARA i GESARA, robot niemal całkowicie zastąpią ludzi i wejdzie dochód podstawowy dla każdego człowieka. Ja odbieram ten post jak krok ku GESARA

  2. Wolfman 11.09.2020 09:13

    Super , ale jaki podstawowy? Survival na tym podstawowym jak w grze silent hill. Uzależnienie całkowite od władzy? Walka z sąsiadem o resztki i wygrzebywanie śmieci z kontenerów bogatych dzielnic?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.