Ukraińskiej armii brakuje broni i środków bojowych

Opublikowano: 06.05.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1700

Ta informacja na pierwszy rzut oka wygląda jak rosyjska propaganda, ale pochodzi z brytyjskiego medium głównego nurtu.

Ukraiński porucznik informuje, że przez korupcję Kijów ma liczne problemy z wyszkoleniem, wyżywieniem i ubiorem sił rezerwowych.

Jak podaje „The Times” ukraiński porucznik pod warunkiem zachowania anonimowości powiedział, że rezerwy Sił Zbrojnych Ukrainy nie otrzymują niezbędnego wsparcia wojskowego i to się dzieje z powodu wielkiej korupcji w kraju.

Według niego, niektórzy członkowie Ochotniczych Sił Rezerwy chcą opuścić Ukraińską Armię, ponieważ są zbulwersowani korupcją jak się dzieje w jej szeregach. Zauważył, że jednostki rezerwowe poprzez swoją nietypową rolę są często traktowane po macoszemu co sprawia, że stają się łatwym celem dla oszustw, a pieniądze, które są przeznaczone na konkretne zakupy rutynowo znikają.

„Jest jasny budżet. Ale nie jest jasne, w jaki sposób te pieniądze zostały wydane” – powiedział porucznik. „Zdarzają się rabunki nawet na poziomie batalionu: na przykład, rzekomo kupowano deski i kawałki metalu, aby wzmocnić okopy, o wartości około 20 000 USD. Żaden z naszych dowódców nie jest w stanie wyjaśnić, dokąd trafiły te pieniądze” – dodał.

Oficer zwraca uwagę, że większość ludzi pod jego dowództwem musi brać udział w walce z przestarzałą bronią i sprzętem: najnowocześniejszy karabin maszynowy, jaki posiadali, został wyprodukowany w 1942 roku. Zaznaczył też, że Kijów ma wiele problemów ze szkoleniem, jedzeniem i odzieżą. sił rezerwowych.

„Nasza broń to stare radzieckie karabiny maszynowe, które nie strzelają. Nie było instruktorów, normalnego szkolenia strzeleckiego. Także brak racji żywnościowych. Ochotnicy otrzymali proste krótkofalówki, które nie mają kodowania i mają zasięg nieco ponad kilometr. Musimy mieszkać na polu lub w lesie. Nie ma śpiworów ani ciepłych ubrań. Połowa mężczyzn zachorowała z tego powodu – stwierdził i dodał, że cały ten zestaw problemów, wywodzących się z korupcji państwowej, bardzo źle wpływa na motywację walczących. „Przychodzą tu gotowi do walki, ale teraz już myślą o tym, jak wrócić do domu lub zostać partyzantem” – zakończył żołnierz.

Na podstawie: TheTimes.co.uk
Źródło: Wici-Polskie.pl

19

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. sga 06.05.2022 06:44

  to w koncu dla kogo szykuja ta ukraine?
  bo nie wyglada ze dla “ukraincow”

 2. donkey 06.05.2022 11:43

  Niebiańska Jerozolima? 😉

 3. Kaczor3333 06.05.2022 17:14

  Każdy chce się teraz “odkuć ” na wojnie.

 4. MasaKalambura 07.05.2022 06:41

  Obecne kłopoty Ukrainy nie wzięły się z nikąd.

  Ciekawe, na jakim poziomie korupcji stoi polska armia.

 5. robi1906 07.05.2022 08:28

  Gdy wybuchnie pożar w burdelu, czy prostytutki przestaną być prostytutkami?.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.