„Rewolucja!” – efektowna demonstracja w Łodzi

Opublikowano: 19.06.2016 | Kategorie: Historia, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 265

“Precz z wyzyskiem”, “Precz z caratem”, “Rewolucja!” – roznosiło się wczoraj wieczorem w centrum Łodzi. Wszystko za sprawą uczestników i uczestniczek obchodów 111 rocznicy Rewolucji 1905 roku.

W zorganizowanej w artystyczno-performerskiej konwencji manifestacji wzięło udział kilkaset osób. Powiewały czerwone flagi, cześć uczestników miała na sobie kostiumy robotników i robotnic z początku XX wieku. Barwny tłum wznosił okrzyki na cześć walki klasowej i wyzwolenia spod zaborczego ucisku. Panowała atmosfera rewolucyjnego święta. Na twarzach uczestników widać było entuzjazm i zaangażowanie rzadko spotykane w takim stopniu na lewicowych demonstracjach w Polsce.

Manifestacji z uwagą i wyraźnym zdziwieniem przyglądali się przechodnie, turyści, a także klienci pubów i restauracji przy Piotrkowskiej – głównym łódzkim deptaku. – Niesamowite, kim są ci ludzie i z jakiej to okazji – pytała siedząca przy stoliku kobieta. Przy trasie marszu pojawiały się grupki nacjonalistycznych ekstremistów, jednak przytłoczeni rozmachem rewolucyjnego pochodu nie odważyli się na jakiekolwiek zakłócenie.

Przemarsz ulicami Łodzi był przeplatany występami grup teatralnych i performerskich. Można było zobaczyć m.in. scenę odmowy pracy poddanych wyzyskowi praczek, bunt pracownic przeciwko przekonanemu o szczególności swojej roli kapitaliście, a także scenę reakcji uczestników rewolucyjnego żywiołu na prowokacje ze strony antysemickich prowokatorów.

Autorstwo: Piotr Nowak Czerwiec
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o