Restrykcje antycovidowe gorsze od covidu

Opublikowano: 04.08.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 888

„Jest coraz bardziej oczywiste, że działania antyepidemiczne przynoszą więcej szkód dzieciom niż sama epidemia” – oświadczyła dyrektor generalna Unicefu (Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci) Henrietta Fore. „Wskaźniki biedy gospodarstw domowych i braku bezpieczeństwa żywnościowego poszły w górę” – ostrzegła. To reakcja na studium naukowe opublikowane w prestiżowym brytyjskim piśmie medycznym The Lancet. Już teraz, na skutek załamania gospodarki, umiera z głodu ok. 10 tys. dodatkowych dzieci miesięcznie, a dalsze ponad pół miliona miesięcznie wchodzi na drogę chronicznego niedożywienia.

Ofiarami „nieracjonalnych” i „arbitralnych” decyzji wielu rządów na świecie padają edukacja i zdrowie dzieci. „Zamykanie szkół, perturbacje w podstawowej opiece zdrowotnej oraz dysfunkcje w programach żywnościowych również przynoszą poważne szkody” – dodał Victor Aguayo, odpowiedzialny za program żywnościowy Unicefu. Z kolei dr Francesco Branca ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówił o „długoletnich” skutkach zbyt daleko idących restrykcji. „Załamanie handlu i sieci dystrybucyjnych powodują podwyżkę cen, co sprawia, że sytuacja szybko degraduje się w wielu regionach, które miały trudności z zaopatrzeniem się w żywność przed pandemią”.

Według studium amerykańskich badaczy Johns Hopkins University opublikowanym w The Lancet, niektóre działania antyepidemiczne mają bezpośredni związek z „radykalnym” podwyższeniem śmiertelności wśród dzieci. Oceniają oni, że w tym roku skrajna bieda (nędza) poszerzy swe terytorium o ok. 140 milionów dodatkowych osób. Ta liczba jest jednak mniejsza od 265 milionów, tj. przewidywań oenzetowskiego Światowego Programu Żywnościowego.

Do tej pory współczesna nauka nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy dzieci bezobjawowo dotknięte koronawirusem zarażają innych, czy nie. Sprzeczne wyniki badań i opinii specjalistów w tym względzie wprowadziły pewien chaos w decyzjach politycznych. Do tej pory nie obalono też amerykańskiego studium z maja, według którego wielostronne skutki restrykcji antycovidowych zabierają ludziom średnio siedem razy więcej lat życia niż skutki epidemii. Powodem jest średnia wieku ofiar koronawirusa – 81 do 84 lat w zależności od regionów. Ich średnia statystyczna długość dalszego życia bez pandemii pozostaje niestety krótka, ze względu na inne potencjalnie śmiertelne choroby, na które zwykle cierpią.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o