Resort pracy chce stopniowego ograniczania handlu w niedzielę

Opublikowano: 24.06.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 529

Już przed kilkoma tygodniami pojawiły się informacje, iż projekt zakazu handlu w niedzielę zostanie złagodzony, na co zgodzić się miały również związki zawodowe. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej już oficjalnie opowiedziało się za stopniowym wprowadzaniem ograniczeń, które miałyby zacząć się od dwóch niedziel w miesiącu.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska opowiedziała przede wszystkim na zarzuty inicjatorów projektu. Według NSZZ „Solidarność” prace nad nim trwają bardzo powoli, ale według członkini rządu Beaty Szydło taki stan rzeczy jest zależny od specjalnej sejmowej komisji, a jej aktywność nie może być przyspieszana przez rządzących. Dodatkowo Rafalska opowiada się za stopniowym wprowadzaniem ograniczeń.

Przychyla się ona bowiem do wniosków wicepremiera i gospodarczego superministra Mateusza Morawieckiego, który jest przeciwnikiem wprowadzania terapii szokowej dla sektora handlowego. Według Rafalskiej początkowo zakaz handlu w niedzielę miałby obejmować dwa takie dni w miesiącu, a realnie takie rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone już od przyszłego roku, przy zachowaniu pozostałych ograniczeń w dni wolne od pracy.

Na takie rozwiązanie zgadzają się związki zawodowe, natomiast przedsiębiorcy i według nieoficjalnych pogłosek także rząd Beaty Szydło, są zwolennikami ograniczenia handlu wpierw do godziny 13 w każdą z niedziel.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.