Reprymenda KRRiT dla TVN24

Opublikowano: 02.04.2017 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 771

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po wnikliwej analizie dostarczonej dokumentacji, podjęła uchwałę, nakazującą spółce TVN SA zaniechanie działań, polegających na niedochowaniu należytej rzetelności i staranności przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów w audycji pt. „(Nie)czyste teorie”, wyemitowanej w cyklu „Czarno na białym” w TVN24.

Jak przypomina portal WirtualneMedia.pl, reportaż Piotra Świerczka „(Nie)czyste teorie” został wyemitowany w „Czarno na białym” 11 października ubiegłego roku. W materiale skrytykowano prace parlamentarnego zespołu zajmującego się wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej.

W „Czarno na białym” o poważnych teoriach, w których roi się od prostych matematycznych błędów. Teoriach, które nawzajem się wykluczają. Teoriach, w których – jak sugerują sami autorzy – lepiej pewnych kwestii nie drążyć. To ostatnie wynika z ciekawej wymiany korespondencji między ekspertami Macierewicza, ale nie tylko – brzmiała zapowiedź reportażu.

W grudniu 2016 roku pełnomocnik prof. Wiesława Biniendy – Maria Szonert-Binienda – skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę ws. materiału.

KKRiT w podjętej pod koniec marca uchwale uznała, że przy przygotowywaniu reportażu naruszono art. 12 ust. 1 Prawa prasowego, mówiący, że dziennikarz ma obowiązek „zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło”.

KRRiT uznała również wyjaśnienia nadawcy za niewystarczające i upoważniła przewodniczącego do wydania decyzji nakazowej w tej sprawie.

Autorstwo: plk
Na podstawie: WirtualneMedia.pl, KRRiT.gov.pl
Źródło: Niezalezna.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Waldorfus 02.04.2017 20:47

  Potencjalny elektorat: Czy wszyscy widzowie TVN to lewicowi genderowcy?

  Stacja nadawcza TVN, to taki diabeł który czasami zastępuje tych którzy powinni się sami tym zająć: napiętnowaniem tych którzy polując nie przestrzegają etyki prawa łowieckiego.

  Przepraszam za tę dygresję, która może budzić niesmaczne skojarzenia np. z polowaniem na kaczki, i prostackimi żartami przed krzyżem stojącym przed pałacem prezydenckim. Jednak zapewniam że nie takie były moje intencje. Chodzi mnie tylko o to, że TVN często potrafi wygospodarować odrobinę czasu w swoim głównym wydaniu wiadomości, i pokazać jak prymitywne potrafią być kmioty, którym ktoś nieopacznie, dał broń do ręki. I jak tego pokroju ludzie, potrafią się znęcać nad niedobitym jeleniem: ktoś z tył krzyczał rozpaczliwie: – Dobijcie go do cholery!… No dobijcie go wreszcie!…
  A oni nic: śmiali się dalej, kopali i popychali konającego jelenia.

  W tym czasie, TV Trwam chwaliła się przyrostem pogłowia świń, a Wiadomości TVP ze swoimi prawicowymi dziennikarzami, zajmowali się polityką i tracili część rozczarowanych widzów, którzy na polityce się nie znają, a chrześcijańskie miłosierdzie dalekie jest im od filozofii krzyża: https://waldorfus.wordpress.com/2017/03/15/zerwany-klos-to-dziedzictwo-ignorantow-i-hipokrytow/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.