Reprezentacja Falun Dafa z całego świata w Nowym Jorku

Opublikowano: 20.05.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 249

Dzień 13 maja 2017 r. to Światowy Dzień Falun Dafa, w którym obchodzono 25. rocznicę przekazania Falun Dafa publicznie. Około 10 tys. praktykujących Falun Dafa z 57 krajów zebrało się w Nowym Jorku i wzięło udział w wielkiej paradzie w centrum Manhattanu.

Praktykujący w paradzie nosili stroje reprezentujące ich grupy etniczne. Ci z Rosji nosili kolorowe kostiumy. Svetlana, która miała czerwoną i białą spódnicę mówiła: “Przyleciałam tu, aby uczcić Światowy Dzień Falun Dafa. Praktykuję Falun Dafa od ośmiu lat. Od kiedy zaczęłam, mój światopogląd się zmienił. Mam lepsze relacje z ludźmi wokół mnie”.

Praktykujący Mikhail ma 48 lat. Powiedział: “Mam szczęście, że mogę wziąć udział w uroczystościach. Jestem tu także, aby zaprotestować przeciwko prześladowaniom Falun Gong przez Komunistyczną Partię Chin”.

Praktykująca Sklana Luznina z Moskwy ćwiczy Falun Gong od 11 lat. Powiedziała: “Kocham Falun Gong z głębi serca. To wdzięczna praktyka i ma potężną energię. Praktykowanie Falun Gong może poprawić zdrowie osoby i rozwinąć jej umysł. Jeśli postępujesz zgodnie z Prawdomównością, Współczuciem i Cierpliwością, twoje życie będzie szczęśliwe. A twoje relacje z innymi poprawią się”.

Praktykujący Piotr Głowacki (pierwszy od lewej) z PolskiPiotr Głowacki pochodzi z Polski. Powiedział: “Zacząłem praktykować Falun Gong w 2008 r. Moje życie się poprawiło, w tym rodzina, praca, relacje z przyjaciółmi i sąsiadami. Mam nadzieję, że więcej osób będzie mogło poznać łaskę Falun Gong i poprzez praktykowanie, skorzystać z niego”.

Hanna, która mieszka w Paryżu, praktykuje Falun Gong od sześciu lat. Powiedziała: “Praktykowanie Falun Gong zmieniło mnie w każdym aspekcie i uczyniło mnie mądrzejszą. Byłam świadkiem cudów Falun Dafa. Mam nadzieję, że więcej osób będzie praktykować i skorzystają z niego”.

Praktykująca Chi jest z Korei Południowej. Powiedziała: “Cierpiałam z powodu wielu chorób i byłam prawie sparaliżowana. Zaczęłam postępować zgodnie z zasadami Prawdomówności, Współczucia i Cierpliwości po rozpoczęciu praktyki Falun Gong. Wszystkie moje choroby zniknęły, a moje życie, znacznie się poprawiło”.

Praktykująca z Senegalu ćwiczy Falun Gong od dziesięciu lat. Jej matka praktykuje dwa razy dłużej. Powiedziała: “Jestem projektantką mody. W przeszłości zwracałam uwagę tylko na rzeczy powierzchowne. Po nauczeniu się Falun Gong, skupiam się więcej na wewnętrznym znaczeniu duchowym. Lubię mieć spokojne życie i szukać własnych błędów i problemów [w obliczu konfliktów]. Falun Dafa zmieniło moje życie. Przybyłam do Nowego Jorku, aby pokazać wspaniałość Falun Dafa światu”.

Sarah Mattheson z Nowej Zelandii dołączyła do parady w chińskim stroju etnicznym. Powiedziała: “Zaczęłam się uczyć Falun Gong w 2006 r. Od tego czasu, uczestniczę w każdej konferencji dzielenia się doświadczeniami w Nowym Jorku i obchodach Światowego Dnia Falun Dafa. Stojąc tutaj, czuję silne pole energii, które jest harmonijne i miłosierne”.

Liliana i Style to matka i córka z Francji i Londynu. Dzień 12 maja był dniem urodzin Liliany. Oglądała paradę w Manhattanie i mówiła: “Piękne! Tak spokojne, tak wspaniałe”.

John, który pracuje w Nowym Jorku, obserwował paradę i rozmawiał z praktykującym, by dowiedzieć się więcej o Falun Gong i powodach, dla którego jest prześladowany w Chinach. Powiedział, że po raz pierwszy widział paradę, choć wiadomości o Falun Gong czytał już wcześniej. Powiedział, że to nie pojęte, że Komunistyczna Partia Chin prześladuje tak pokojową grupę.

Przechodzień powiedział: “Wierzę w Prawdomówność, Współczucie i Cierpliwość. Prześladowania są bardzo złe. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ujawnienie prześladowań. Popieram Falun Gong”.

Źródło oryginalne: Minghui.org
Źródła polskie: pl.ClearHarmony.net, WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o