Represyjny cios w ateńskie Indymedia

Opublikowano: 13.04.2013 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 263

11 kwietnia 2013 r. trzy spośród największych mediów kontrinformacyjnych, jakimi posługuje się ruch antyautorytarny i anarchistyczny w Grecji – athens.indymedia.org, 98FM oraz Radio Entasi/Tension – zostały zaatakowane przez państwo. Pod naciskiem prokuratora generalnego odcięto im dostęp do sieci. Żadna ze stron w tej chwili nie jest dostępna tradycyjnym sposobem. Na ateńskie Indymedia można się jednak dostać poprzez Tora. Oprócz tego działają inne pomniejsze ośrodki kontrinformacji.

12 kwietnia (godz. 13:00) na centralnym placu w kampusie Zografou w Atenach odbyła się demonstracja zwołana w odpowiedzi na to represyjne uderzenie.

Poniżej komunikat wydany przez kolektyw administracyjny IMC Athens:

“W momencie, gdy społeczeństwo walczy o ostatni dech pod jarzmem finansowych, politycznych i społecznych represji; mniejsze lub większe lokalne enklawy oporu, masowe bądź niszowe walki pracownicze dodają nam energii i serwują nadzieję. Prawdziwi terroryści są jednak przerażeni skalą oporu społecznego, dlatego starają się wprowadzić całkowitą dezinformację, posługując się w tym celu mediami głównego nurtu. Temat wyciszania i represjonowania mediów alternatywnych nie zakończy się na krótkiej notce w ich skorumpowanych, brudnych gazetach i kanałach telewizyjnych. Nasza odpowiedź musi wybrzmiewać ponad groteskowe metody faszystów i tych, którzy znajdują się u władzy. Media kontrinformacyjne to bardzo ważne narzędzie w naszych rękach, to głos naszych zmagań, prezentujący nam drogę dla stworzenia świata, w których chcemy żyć.

Kolektyw administracyjny ateńskich Indymediów.”

Źródło: Grecja w Ogniu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pablitto
Użytkownik
pablitto

Indymedia to ważne ogniwo mediów wolnościowych – zawsze przy takich okazjach (bodaj też przy niemal każdych demonstracjach przeciw “szczytowaniom” G8 etc.) próbuje się brutalnie zamykać/niszczyć lokalne “oddziały” tejże, żeby człowiek nie mógł przypadkiem znaleźć innych obrazków niż te z głównego ścieku o danym wydarzeniu. Na szczęście (oby) w tym wypadku technologii nie da się tak łatwo zatrzymać, a konfrontacja głupiego urzędnika i policjanta z myślącym człowiekiem, mam nadzieję zawsze skazana jest na porażkę (acz uprzykrzyć życie jak najbardziej może).