Reporterzy Bez Granic apelują o uwolnienie Assange’a

Opublikowano: 25.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1283

Organizacja międzynarodowa Reporterzy bez Granic (RSF) wzywa do uwolnienia założyciela portalu „WikiLeaks” Juliana Assange’a ze względów humanitarnych – w związku z pogorszeniem się stanu jego zdrowia – poinformowano w komunikacie na stronie organizacji.

„RSF jest zaniepokojona doniesieniami, że stan zdrowia Assange’a uległ pogorszeniu w areszcie i apeluje o jego niezwłoczne uwolnienie ze względów humanitarnych. Organizacja potępia trwający proces w związku z jego działalnością dziennikarską, co stwarza niebezpieczny precedens… Stany Zjednoczone powinny zakończyć prześladowanie Assange’a” – napisano.

W oświadczeniu zaznaczono również, że prawa Assange’a w przededniu wyznaczonych na luty 2020 roku przesłuchań ws. jego ekstradycji są łamane: RSF jest zaniepokojona tym, że założyciel „WikiLeaks” nie ma należytej możliwości przygotowania się do tych przesłuchań, a adwokaci nie mają normalnego dostępu do niego w więzieniu.

Władze Stanów Zjednoczonych pod koniec maja przekazały, że postawiły Assange’owi 17 nowych zarzutów złamania prawa, związanych ze szpiegostwem i upowszechnieniem tajnych informacji. Wcześniej oskarżono go na podstawie jednego punktu o spisek w celu włamania do sieci komputerowej. W przypadku ekstradycji do USA Assange’owi grozi wieloletnia kara więzienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o