Reporterzy Bez Granic apelują o uwolnienie Assange’a

Opublikowano: 25.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1124

Organizacja międzynarodowa Reporterzy bez Granic (RSF) wzywa do uwolnienia założyciela portalu „WikiLeaks” Juliana Assange’a ze względów humanitarnych – w związku z pogorszeniem się stanu jego zdrowia – poinformowano w komunikacie na stronie organizacji.

„RSF jest zaniepokojona doniesieniami, że stan zdrowia Assange’a uległ pogorszeniu w areszcie i apeluje o jego niezwłoczne uwolnienie ze względów humanitarnych. Organizacja potępia trwający proces w związku z jego działalnością dziennikarską, co stwarza niebezpieczny precedens… Stany Zjednoczone powinny zakończyć prześladowanie Assange’a” – napisano.

W oświadczeniu zaznaczono również, że prawa Assange’a w przededniu wyznaczonych na luty 2020 roku przesłuchań ws. jego ekstradycji są łamane: RSF jest zaniepokojona tym, że założyciel „WikiLeaks” nie ma należytej możliwości przygotowania się do tych przesłuchań, a adwokaci nie mają normalnego dostępu do niego w więzieniu.

Władze Stanów Zjednoczonych pod koniec maja przekazały, że postawiły Assange’owi 17 nowych zarzutów złamania prawa, związanych ze szpiegostwem i upowszechnieniem tajnych informacji. Wcześniej oskarżono go na podstawie jednego punktu o spisek w celu włamania do sieci komputerowej. W przypadku ekstradycji do USA Assange’owi grozi wieloletnia kara więzienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o