Reporter o zgubnym udziale Polaków w irackiej wojnie

Opublikowano: 12.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2217

Dziennikarz i reporter wojenny Witold Gadowski przebywa obecnie w Iraku, gdzie realizuje film poświęcony prześladowaniom chrześcijan ze strony Państwa Islamskiego. Przebywając przy okazji w mieście Karbala twierdzi on, iż przyznawanie się do polskiego pochodzenia w tych rejonach nie jest dobrym pomysłem, ponieważ żołnierze Wojska Polskiego na wojnie w imię amerykańskich interesów zabijali także osoby cywilne.

Gadowski był telefonicznym gościem programu Radia WNET, opisując bezpośrednio obecny stan prac nad filmem dokumentalnym „Święci z Doliny Niniwy”. Materiał, którego premiera ma odbyć się w marcu przyszłego roku, poświęcony jest irackim chrześcijanom zamieszkującym Dolinę Niniwy. To właśnie oni w latach 2014-2016 byli obok Jazydów grupą najbardziej prześladowaną przez islamskich ekstremistów z Państwa Islamskiego, natomiast do dzisiaj część chrześcijańskich kobiet przebywa w państwach arabskich jako sprzedane tam niewolnice.

Reporter nie ukrywa, że w większości irackich regionów Zachód nie cieszy się sympatią, a choćby w mieście Karbala i jego okolicach lepiej nie przyznawać się do polskiego pochodzenia. Miejscowi wyznawcy szyickiego islamu pamiętają bowiem bitwę z kwietnia 2004 roku, kiedy amerykańscy i polscy żołnierze mieli zabijać nie tylko miejscowych rebeliantów, lecz również tamtejszych cywilów. Gadowski zauważa, iż Wojsko Polskie nie walczyło w Karbali za narodowe interesy, zaś sama wojna wywołana przez Amerykanów doprowadziła do zniszczenia całego kraju.

Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. kozik 13.12.2018 07:29

    Leszku M. i Aleksandrze K.! Dziękujemy za współudział w morderstwach, do których doszło dzięki podpisowi Georga B. i rechotowi Dicka C.

  2. Fenix 13.12.2018 08:58

    @Atos prawda . Wojny , zniszczenia i zbrodnie na ludziach , władza i NATO nazywają misją pokojową i przymusem demokracji ? Mam nadzieję że jeśli nie w tym, w następnym życiu dostaną to, co tworzyli w tym! Ofiarami oprawcy . Zła stworzonego drugiemu, sam doświadczysz. Zło , uwalnia większe zło. Dobro, uwalnia większe dobro. Jednym jesteśmy.

  3. Kain 13.12.2018 09:24

    NATO to instrument nacisku na demokrację w krajach w których szeszemanom nie podobają się rządy( na przykład Serbia sprawa Kosowa- jest wiele innych). ONZ to wydmuszka legalizująca lub zakazująca poczynania silnych tego świata, świat stoi na rzęsach oby wytrzymały… Szeszemany są na garnuszku banksterów i tyle. Zwracam uwagę ,że po raz drugi ta bańka demokratyczna szesza miała problemy z finansami publicznymi co groziło paraliżem państwa… są poprostu bankrutami i prą do wojny jakiejkolwiek by ratować poziom życia obywateli i kasty rządzącej ehh po cholere sie pchali szesza po nieswoja ropę…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.