Zamieszki w Katowicach

Opublikowano: 16.04.2012 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1052

W sobotę w Katowicach odbył się marsz z okazji 78. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego. Wg rzecznika organizacji Mariana Kowalskiego, protestowano w obronie polskości Śląska, na którym w trakcie ostatniego Spisu Powszechnego 800 tysięcy osób zadeklarowało narodowość śląską.

Poniżej przedstawiamy dwie relacje zajść w Katowicach. Pierwszą relację przygotował specjalnie dla “Wolnych Mediów” Janusz Korczyński (znacie go z audycji Radia Wolne Media). Autor zapewnia, że starał się przedstawić obiektywnie zdarzenia, tak jak je widział na własne oczy, bez koloryzowania i faworyzowania żadnej ze stron. Drugą relację (list) nadesłała do “Wolnych Mediów” osoba zatrzymana przez policję.

Maurycy Harwanek
Administrator WM

RELACJA JANUSZA KORCZYŃSKIEGO

Około godziny 14:30 na ulicy Stawowej w Katowicach zebrała się grupa około 100 osób z Antify i rozwinęła transparent “Nie przejdziecie” w stronę ulicy Mickiewicza po której miał odbyć się przemarsz ONR. Minęło jakieś 10-15 minut zanim na miejsce zajścia dotarł marsz Obozu Narodowo-Radykalnego. Rozległy się okrzyki “Antifa, antifa!”, a po stronie ONR “Precz z komuną!”.

Pierwsze butelki rzucono ze strony ONR (choć po przebadaniu filmów nagranych przez policję sprawa “kto zaczął?” zostanie pewnie rozstrzygnięta). Natomiast pierwsze butelki z farbą zostały rzucone przez Antifę, choć widziałem tam osoby po stronie Antify, które także zostały przez farbę poszkodowane. Petardy były rzucane przez obie strony, a świece dymne przez ONR. Wbrew temu, co pisały media, z żadnej ze stron celem ataków nie była policja. Podczas całego zamieszania w grupie Antify wiele osób rozbiegło się uciekając przed petardami i butelkami. Wiele osób to były osoby nieletnie oraz nastoletnie kobiety i mężczyźni.

Zdecydowana większość uczestników zajścia po stronie Antify nie była agresywna i nie uczestniczyła w rzucaniu butelkami (było to zaledwie kilka butelek i petard na około 100 demonstrantów). Podczas zamieszania, gdy młodzież się rozbiegała uciekając przed petardami i butelkami, policjanci, którzy stali za Antifą przewracali ich na ziemię i biła pałkami policyjnymi zarówno nieletnich jak i młode kobiety, pomimo tego, że były to osoby spokojnie i nieagresywnie nastawione.

Po całym zajściu demonstracja została zepchnięta kilka metrów w głąb ul. Stawowej, ale nadal zachowywała się spokojnie. Kilka agresywnych osób zatrzymano i nie działy się później żadne ekscesy. Manifestanci Antify mogli swobodnie opuszczać manifestację bez żadnych konsekwencji, co wielu manifestantów uczyniło.

Jakieś 30 minut po całym zajściu, pomimo nierozwiązania manifestacji przez policję, otoczono pozostałych, spokojnych manifestantów kordonem policji i zaczęto ich spychać, zacieśniając grupę Antify. Manifestanci zaczęli się przewracać, deptać po sobie, po czym rozległy się okrzyki wewnątrz kręgu “Faszyści i policja to jedna koalicja!”. Niektórzy policjanci zaczęli bić manifestantów, którzy zaczęli stawiać opór by dalej ich nie “zgniatano” kolbami karabinów. Przechodnie i inni świadkowie zajścia krzyczeli z tego co pamiętam mniej więcej takie zdania “Co wy robicie?”, “Dlaczego ich bijecie? Oni nic nie zrobili!”, “Zostawcie ich w spokoju, tamtych łapcie!”. Było wśród ludzi widać konsternację całego dziwnego zajścia. Po zacieśnieniu wszystkich zaczęto po kolei przeszukiwać demonstrantów i wsadzać ich do podstawionego autobusu oraz radiowozów, po czym ich wywieziono.

Z moich obserwacji wynika, że policja rażąco nadużyła swoich kompetencji oraz zatrzymała manifestantów bezpodstawnie nawet nie rozwiązując legalnej manifestacji, co powinna uczynić. Prawdopodobnie policja kompletnie nie wiedziała o legalności zgromadzenia, ponieważ w mediach do godziny około 17.00 informowano, że manifestanci będą odpowiadać za “udział w nielegalnym zgromadzeniu”. Dopiero później zaczęły informować, że zatrzymano manifestantów z powodu zakłócania przebiegu innej demonstracji. To tłumaczy także, dlaczego policja nie rozwiązała legalnej manifestacji, ponieważ po prostu nie wiedziała, że manifestacja jest legalna i prawdopodobnie dlatego zatrzymano wszystkich manifestantów. Zatem jeśli tak było świadczy to o niekompetencji służb jak i o tym, że zatrzymano legalnie demonstrujących anarchistów i grup lewicowych. Później w mediach ogłoszono, że zatrzymano wszystkich demonstrantów z powodu rzekomego ataku na jednego z policjantów przez jednego z demonstrantów i jego ucieczkę wgłąb tłumu.

Zatem jeśli tak było, dlaczego zatrzymano wszystkich? Przecież policja równie dobrze mogła wypuszczać po kolei demonstrantów i policjant zaatakowany mógł wskazać, która osoba go zaatakowała. Skoro policjant widział, że uciekła ta osoba w głąb tłumu musiał zatem widzieć także kto go zaatakował i wskazanie tej osoby nie powinno stanowić żadnego problemu.

Polecam zainteresowanym dwie galerie zdjęć z zająć, które można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

Autor: Janusz Korczyński
Dla “Wolnych Mediów”

LIST ZATRZYMANEGO PRZEZ POLICJĘ

Droga redakcjo portalu Wolne Media,

Jesteśmy grupą zatrzymanych przez policję podczas sobotnich zajść na ul. Stawowej w Katowicach podczas zorganizowanej tam manifestacji, na której anarchiści, Antifa i inne grupy “starły się” wraz z przechodzącą ulicą Mickiewicza manifestacją ONR. Wspólnie ze współzatrzymanymi i ukaranymi mandatami chcemy nagłośnić sprawę nadużyć jakie zostały uczynione ze strony policji na nas, czyli demonstrantów z ulicy Stawowej, ponieważ większość z nas nie zakłócała przebiegu przeciwnej nam demonstracji i czujemy się pokrzywdzeni całym tym zajściem oraz chcemy złożyć zażalenie oraz skargę na policję, a także do Rzecznika Praw Obywatelskich. Prosimy zatem redakcję o opublikowane tego listu i pośredniczenie w korespondencji oraz prosimy czytelników o pomoc prawną, jeśli taką będą mogli udzielić. Osoby, które będą chętne nam pomóc prosimy o kontakt z nami.

Całość zajścia miała bardzo burzliwy przebieg, wiele osób niewinnych, które stały na tyłach i obrzeżach demonstracji oraz osoby, które wybiegły ze środka demonstracji uciekając przed petardami i butelkami było bitych przez stojących tam policjantów. Nie liczył się wiek oraz płeć. Po całym zajściu i przejściu manifestantów ONR nikt nie atakował policjantów oraz spokojnie mogliśmy opuścić manifestację, która była legalna! Część z nas rzeczywiście odeszła, dlatego tym bardziej zdziwił nas fakt, że po jakimś czasie po zajściu policja na nas zaczęła napierać i przestała wypuszczać manifestantów z ulicy Stawowej. Nasi towarzysze z manifestacji widząc, co się dzieje wewnątrz kręgu, ponieważ wielu z nas się przewracało i deptaliśmy po tych osobach, zaczęło zatrzymywać nacieranie policji. Osoby, które zaczęły zatrzymywać to natarcie były bite kolbami karabinów po kolanach. Po zaciśnięciu nas w ścisku podjechały radiowozy i autobus i zaczęto nas przeszukiwać i wsadzać po kolei do tych pojazdów. Nie przedstawiono żadnych powodów zatrzymania spokojnych osób na legalnej manifestacji, po prostu nas stamtąd zabrano. Przetrzymywano nas około 3 godzin najpierw w kręgu, potem w radiowozach i autobusie. Wiele osób nie mogło załatwić swoich podstawowych potrzeb fizjologicznych oraz nie miało nic do picia. Dopiero gdy jeden z przetrzymywanych w desperacji chciał oddać mocz do butelki, dopiero wtedy policjanci pozwolili się mu załatwić. Wcześniej ignorowano wszelkie prośby.

Po tych 3 godzinach wprowadzono wszystkich na komendę. Powsadzano nas do trzyosobowych cel w kilkanaście osób i pojedynczo prowadzono do łazienek, gdzie mogliśmy załatwić swoje potrzeby. Dopiero po jakimś czasie otwierano cele i przedstawiano nam powody zatrzymania. Powiedziano nam “Podpisujecie mandaty, czy nie? Jeśli nie to będziecie tutaj siedzieć do rana aż przyjedzie sędzia i grozi Wam kara grzywny do 5000 zł”. Gdy poprosiliśmy o czas do zastanowienia się w odpowiedzi dostaliśmy “To nie są negocjacje, podpisujecie albo nie”. Po czym udało nam się wynegocjować 5 minut zastanowienia. Niektóre osoby zgodziły się na mandaty dość szybko, ale potem okazało się, że zostały te mandaty z tego co słyszeliśmy wypisane na artykuł związany z uczestniczeniem w nielegalnej demonstracji (albo nielegalnym zgromadzeniu), po czym mandaty zmieniono na “zakłócenie przebiegu legalnej manifestacji”. Pomimo, że zostawiono nas w celach z telefonami komórkowymi większość nie miała zasięgu, a gdy poproszono o to by móc zadzwonić i poinformować rodzinę, gdzie się znajdujemy zatrzaśnięto drzwi. Nie mówiąc już o tym, że wśród nas były osoby nieletnie i rodzice bez telefonu od tych osób nie dowiedziałoby się, gdzie znajdują się ich dzieci. Na szczęście niektóre osoby zdołały dodzwonić się z telefonów komórkowych do rodzin i nieletnich po przyjeździe rodziców wypuszczono. W celach bardzo szybko zrobiło się gorąco i duszno ze względu na ilość osób znajdujących się w nich. Pomimo wielu próśb o wodę nie otrzymaliśmy jej. W końcu zdecydowana większość z nas pękła i podpisała mandaty, bo nie chcieliśmy siedzieć do rana w takich warunkach bez wody oraz czekać na wyroki jakie ponoć nam groziły z rana, gdy miał przyjechać sędzia. Woleliśmy 200 zł i wyjść już do domu. Pomimo, że obiecano nam wypuszczenie zaraz po podpisaniu mandatów, przetrzymano nas jeszcze około 2 godzin, gdyż musieliśmy zaczekać na wydanie protokołów zatrzymania. Później okazało się, że osoby, które nie zgodziły się na mandaty wypuszczono przed lub razem z nami. Dopiero podczas wydawania protokołów i podpisanych już mandatach (!) zostaliśmy zapytani o prawnika i o lekarza.

Większość z nas zatrzymana po godzinie piętnastej wyszła z komendy z mandatami między godzinami 23.00 i 1.00 w nocy, a osoby bez mandatów około 23.00.

Uważamy, że poważnie naruszono nasze prawa, dlatego chcemy walczyć o nie drogą prawną.

Za wszelką pomoc z strony redakcji jak i czytelników serdecznie dziękujemy! Proszę też o kontakt osoby, które ucierpiały w wyniku działań policji.

Autor: Sumakito
Kontakt: sumakito[małpa]gmail.com
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

21 komentarzy

 1. SkyWei 16.04.2012 10:06

  Pomoc prawna? Nie chce wyjść na nieczułego drania, ale to strata czasu. Podstawy są i to wiele, dowody też się znajdą. Ale wszystko się rozejdzie po kościach w gąszczu procedur. Możecie co najwyżej liczyć na oficjalny wyrok mówiący o winie po stronie policji. Ale żadnych konsekwencji dla pojedynczych policjantów ani komisariatu nie będzie. Słysząc kolejne zbrodnie policji naprawdę się zastanawiam. Kiedy wreszcie będzie protest przed Komisariatami? Ciekawe co media i opinia publiczna powie : )

 2. 23 16.04.2012 10:11

  @admin
  o co chodzi z tym lokalem gastronomicznym?

 3. Prometeusz 16.04.2012 10:59

  @23:
  Przeczytaj Wasc.
  Byl (ow lokal) jednym z glownych punktow, wokol ktorych mialy ostatnio miejsce zamieszki w Katowicach… wg relacji ekipa spod znaku ‘narodowego’ zebrala sie tam, by domagac sie zamkniecia legalnego lokalu, gdyz sluzy on za miejsce spotkan roznych grup wzajemnej adoracji spod ‘teczowego’ sztandaru.
  Jednym slowem, jak zauwazyl Admin zreszta, Rzad niszczy i rozkrada kraj, a idioci opcji przeroznych, ktorzy RZEKOMO przeciw temy Rzadowi protestuja, co rusz zwracaja sie do niego (Rzadu) z prosba o naduzycie sily celem ‘uwalenia’ opcji przeciwnej. Debilna dziecinada po prostu…

  Pozdrawiam,
  Prometeusz

 4. 23 16.04.2012 11:34

  @Prometeusz
  ale nie ma tego w tym artykule ktory komentujemy 🙂
  Stad pytanie.

  Czy antifa i onr zwraca sie do rzadu o pomoc?

 5. pablitto 16.04.2012 12:10

  bezsens tych demonstracji przeraża – po setkach podobnych jaki jest efekt? – ileśtam pobitych osób, co najmniej 3 wersje wydarzeń na stronniczych portalach… i władza, która dostaje prosto do ręki argumenty, że społeczeństwo należy trzymać mocno za twarz, bo inaczej jesteśmy dzikimi zwierzętami – dlatego pomóżcie nam pogrzebać trochę w przepisach i konstytucji… i wszyscy powoli obudzimy się w nowym pięknym świecie – a dla ludzi, którym on się nie będzie podobał, stworzymy specjalne obozy… hmm, jakbym to już skądś znał… :/
  Banda baranów.
  PS. Czy to ja mam tylko takie wrażenie, czy z reguły odbywa się to tak, że jakiś “genialny” ONR czy inna podróba swaściory (mówię o ich pokracznych godłach, które wywołują u mnie torsje -żeby była jasność, to samo sierp i młot, zważywszy że jednego członka rodziny zamordowało ongiś SB :/), po czym strona “przeciwna” (wstawcie sobie tu jakąś debilną uproszczoną nazwę jak np. “lewacy”) niejako z automatu robi kontr-manifestację. Następnie obojętnie co się dzieje – zaraz po policji przyjeżdżają media, prezentują to w pasujący im sposób, potem w tv widzimy gębę jakiegoś polityka, który gładko sprzedaje deklom przed szkiełkiem pomysły z cyklu “0 tolerance” (jak na G8 w Genui), zakaz zakrywania twarzy, biometryczne gadżety, meldunki, karty, czipy… i tak w kółko. Coś pominąłem ???

 6. Hanah 16.04.2012 13:15

  „Kręcicie się” wokół jakiegoś marszu ONR, a nikt nie zauważył, że w sobotę odbył się inny marsz – w obronie wolności słowa i Tv Trwam!
  (Nie tylko w Katowicach! Marsze odbywały się w sobotę i niedzielę w wielu miastach w Polsce!!!)
  Oczywiści moje wzmianki o tym zniknęły i sprawa została niezauważona!!!
  Za to pojawiają się artykuły o marszu pedałów, i że wojewódzki pójdzie do więzienia! Niech idzie, będzie spokój.
  Szkoda tylko, że wiele osób nie dowiedziało się o sobotnim marszu i może do dziś nie wie, że takowy miał miejsce!!!!
  Było mnóstwo ludzi, żadnej zadymy, spokojny marsz.. za to wieczorem u sąsiada, który włączył TVP 1 – widzę jakieś zadymy, że interweniowała policja, że byli chuligani i zastanawiam się o czym oni mówią, dopiero po chwili okazuje się, że o zupełnie innym marszu! o marszu w obronie wolności słowa mówiła tylko Tv Trwam we wiadomościach!
  Podejrzewam, że był to celowy zabieg by oba marsze odbyły się w tym samym dniu – nie dałoby się ukryć tysięcy ludzi maszerującymi ulicami Katowic i trzeba byłoby o tym przynajmniej w lokalnych wiadomościach podać (dla pseudo przyzwoitości) więc dokonano sprytnego zabiegu – drugi marsz, który przykuje uwagę mieszkańców i odwróci ją od sprawy zasadniczej!

  Pozdrawiam

 7. _SL_ 16.04.2012 13:24

  Gorolstwu z ORN Slonzoki powinny pokozac “polskosc Slaska” i przegonic pacholkow warszawy na 4 wiatry z podkresleniem iz kolejny raz wywiezie ich karetka.Chamstwo kradlo 6 dekad, niszczylo region, prowadzilo polski kulturkampf a teraz rzucaja sie o to ze w Slonzokach budzi sie ich tozsamosc (rozniecona dekadami bylejakosci Polskiej, kradzierzy surowcow, degeneracji srodowiska i zdziczenia obyczajowego-tzw. schamienia polskiego).

  Lewactwo spalowac za szkodnictwo i prowokacje zamieszek w miescie-nie oklamujmy sie, wiedzieli jaki bedzie efekt i byla to celowa prowokacja, jak na 11/11. Gdzie narodowcy tam i ci debile, walczacy z wyimaginowanymi faszystami bardziej niz Bubel z Zydami w lodowce-to juz choroba umyslowa nie ideologia (podsycana pieniedzmi publicznymi, przyklad Krytyki Politycznej).

  Slascy wolnosciowcy musza zebrac sie do kupy(nie chodzi mi po RAS) i pokazac oszolomionej propaganda swoloczy (narodowej i zlewaczonej) kto tu rzadzi i wyjasnic im jedno:
  TU JEST SLASK! (mozan polaczyc z kopem jak w filmie 300 :).

  Jesli sie nie uspokoja w koncu NORMALNI ludzie wezna sie za nich w miejscach zamieszkania i skonczy sie “punkowanie i hajlowanie”.

 8. Il 16.04.2012 15:43

  Cywile również mają kamery, fotoaparaty i telefoniki z kamerkami.
  Nie mam na razie wglądu w foty bo jestem w tekstowym trybie – czy udało się cyknąć foty twarzom tych, którzy rzucali butelkami i petardami ?
  Butelki są różne i być może nie było by problemu gdyby rzucali się lekkimi gumowymi lub papierowymi butelkami.
  Jeżeli tymi niebezpiecznymi przedmiotami rzucali prowokatorzy z policji to tym bardziej trzeba było zrobić im zdjęcia.

  Część policjantów jest wyjątkowo chamska i zachowanie ich powinno być nagrywane (najlepiej z ukrycia).

 9. kuba77 16.04.2012 16:32
 10. kudlaty72 16.04.2012 18:15

  “W końcu zdecydowana większość z nas pękła i podpisała mandaty, bo nie chcieliśmy siedzieć do rana w takich warunkach bez wody oraz czekać na wyroki jakie ponoć nam groziły z rana, gdy miał przyjechać sędzia.” jak się dzieci biorą za przewrót społeczny to potem są takie tłumaczenia.

 11. Janusz Korczynski 16.04.2012 23:34

  Kudlaty72,
  Założe się, że zrobiłbyś to samo.
  Ci co najeżdżają na manifestantów, że trzeba było nie przychodzić niech zrozumieją, że policja zatrzymała nielegalnie i o to cała afera. Gdyby wszystko było legalne, włącznie z biciem i innymi opisanymi dalej wydarzeniami to afery by nie było, ale to policja złamała prawo, którego miała bronić, a nie ONR, czy Antifa.

 12. kudlaty72 16.04.2012 23:39

  Janusz Korczynski @: no i byś przegrał.Nie raz miałem kontakt z “władzą” i zawsze stawałem okoniem,taki charakter.Wzieli dzieciaki na strachy i wygrali.Jeśli wychodzisz na ulicę to trzeba być świadomym zagrożeń.

 13. Janusz Korczynski 16.04.2012 23:52

  A kto przygotuje Ci się na zatrzymanie na legalnej manifestacji? Jak pewnie większość tam przyszła ze świadomością, że to legalna manifestacja i jak nie będą łamać prawa to nie zostaną zatrzymani.

 14. Janusz Korczynski 17.04.2012 00:29

  http://www.youtube.com/watch?v=7e4Q2_KwMUA&feature=related

  Tutaj jest film z marszu i jakieś 3 minuty z zajścia na Stawowej. Widać, że manifestanci wychodzili z kordonu bez żadnych problemów i po zatrzymaniu agresywnych reszta była spokojna.

  http://www.youtube.com/watch?v=tWnQpIYR-3A&feature=related a tutaj więcej ze strony Antify.

 15. Janusz Korczynski 17.04.2012 00:38

  Na drugim filmiku widać dziewczynę chorą na raka, która się pyta na jakiej podstawie jest zatrzymana, a oni ją zabierają bez odpowiedzi. S z tego co wiem policja po takim pytaniu ma obowiązek udzielić informacji.

 16. radziol8 17.04.2012 07:37

  Wina lezy ewidentnie po stronie policji , ktora ma obowiazek przestrzegania prawa , ktore reprezenzuje , anie jak bywa to w wiekszosci przypadkow nagina , a musze przyznac , ze nie pamietam zdarzenia , w ktorym atakowanymi nie byly srodowiska wolnosciowe ( okreslane jako lewacy). Dziwi mnie rowniez fakt , ze krzyz celtycki w polsce jest legalnym znakiem z zastzrezonym prawem dla ONR. Mieszkam na stale w Niemczech , z tego co wiem i w innych krajach EU i nie tylko takie symbole sa zakazane ze wzgledu na ich rasistowski charakter , tak jak podnoszenie wyprostowanej reki, w faszystowskim pozdrowieniu…, ale w Polsce sad uznal , ze jest to Rzymskie pozdrowienie i mlodym faszolkom wolno wykonywac ten gest bez konsekfencji , zal mi starszych ludzi , ktorzy przezyli Druga Wojne Swiatowa , ze dozyli takich czasow , zreszta nie tylko ich…, w DE takie zachowania sa karalne , a kary za takie wykroczenia nie male , a spoleczenstwo na tyle uswiadomione , ze od malego dziecka po babcie i dziadkow wszyscy dokladne wiedza kto to jest mlody czlowiek z lysa glowa z symbolem “celtyka ” na koszulce , na swiecie nie nazywa ich sie patriotami , tylko sprawe nazywa sie po imieniu! Pablito te domonstracje ze strony Antify nie sa bez sensu , gdyz zarazic ludzi nienawiscia rasowa i do innych nacji jest bardzo prosto czego przykladem byly lata 30ste ubieglego stulecia. Mysle , ze nikt o zdrowych zmyslach , nie chcialby powtorki… Pozdrawiam( bez podnoszenia prawj reki ).

 17. Obi-Bok 17.04.2012 08:44

  Oglądałem zdjęcia z galerii pod artykułem pana Janusza. Policjanci w takich strojach są totalnie anonimowi i nie sposób zidentyfikować ewentualnego agresora po jej stronie. Wszystko co, to można wskazywać “Policję” jako organizację a nie konkretnych ludzi, którzy mogliby odpowiedzieć prawnie za swoje własne zachowanie. Taki stan rzeczy jest kryminogenny i wzmacnia bezkarność funkcjonariuszy policji.

 18. frasobliwy 17.04.2012 08:51

  Jak przeczytałem tytuł i później cały tekst to się popłakałem ze śmiechu.
  Jaki tytuł taki artykuł. Czyli zabarwianie i użalanie się nad sobą.

  “Prawdopodobnie policja kompletnie nie wiedziała o legalności zgromadzenia, ponieważ w mediach do godziny około 17.00 informowano, że manifestanci będą odpowiadać za „udział w nielegalnym zgromadzeniu, (…) To tłumaczy także, dlaczego policja nie rozwiązała legalnej manifestacji, ponieważ po prostu nie wiedziała, że manifestacja jest legalna i prawdopodobnie dlatego zatrzymano wszystkich manifestantów.”

  Ten tekst mnie po prostu zniszczył. Ktoś zgłasza manifestację w urzędzie to dostaje obstawę milicji. Niestety panowie milicjanci pewnie naoglądali się TV i zamiast wykonywać zadania woleli słuchać “dziennikarzy”. Gratuluję rzetelności. Z taką rzetelnością gwarantowana praca w TVN.

  Nie byłem tam, ale na filmikach widać rozprysk farby jedynie w stronę ONR (coś słabo rzucali bo jedynie milicję przerzucili). Widać również zakapturzonych małolatów, potrafiących jedynie krzyczeć, że milicja ich bije. Szukają zaczepki, pardon UDAJĄ, bo gdyby nie milicja to by ich tam nie było.
  Tekst o tych mandatach to podsumowanie poziomu jaki Ci małolaci reprezentują. Lekkie straszenie na dołku i wymiękają. Dzwonią do mamusi.
  Podsumowując gratuluję akcji. Mam nadzieję na kolejne tak “wzorowo” wykonane akcje anty(?)faszystów.

 19. Janusz Korczynski 17.04.2012 12:53

  Fenix,
  Jeśli chodzi o dzielenie ludzi to ONR jest w tym mistrzem. Środowiska “lewackie” właśnie są przeciwko wszelkim podziałom i protestują, gdy takie poglądy są manifestowane i to legalnie! A media i rząd potrafią podzielić ludzi na my oni nawet podczas słusznych protestów, więc nie gadaj tutaj, że się przysłużają rządowi, bo każdy protest się rządowi przysłuża, jeśli jest odpowiednio przedstawiony w mediach – tak jak właśnie ten.
  Frasobliwy,
  Odniosę się tylko do tego:
  “Ten tekst mnie po prostu zniszczył. Ktoś zgłasza manifestację w urzędzie to dostaje obstawę milicji. Niestety panowie milicjanci pewnie naoglądali się TV i zamiast wykonywać zadania woleli słuchać „dziennikarzy”. Gratuluję rzetelności. Z taką rzetelnością gwarantowana praca w TVN.”

  Nie dostali obstawy, policja zjawiła się na miejscu protestu, gdy już dawno tam legalnie stali. Powinni rozwiązać manifestację i kazać się im rozejść, a nie zgarnąć. Już nie mówiąc o tym, że agresywnych ze strony ONR nie zatrzymano, tylko z Antify i Anarchistów. Następnie… ONR miał transparenty stylizowane na hebrajskie litery, więc były one skierowane do znanej nam grupy ludzi.

 20. frasobliwy 17.04.2012 19:49

  Ja wiem, że lewacy są przeciwko podziałom “wszyscy ludzie będą braćmi”, dlatego właśnie chcą zlikwidować państwa narodowe i stworzyć JEDEN rząd.

  Z tą milicją coś tu nie gra, ktoś tutaj bajki opowiada. Nie chce mi się drążyć tego tematu, kto to rejestrował, na jakie godziny, kiedy została rozwiązana, pod jaką nazwą została zarejestrowana itd.

  Jak nie ma się do czego przyczepić to łapanie się stylu czcionki jest ponurym żartem. Jeszcze styl ubioru zacznij krytykować … szkoda słów

 21. Janusz Korczynski 17.04.2012 22:51

  Frasobliwy,
  Z tym jednym rządem to mnie rozwaliłeś 🙂 . Poczytaj więcej i nie gadaj głupot o tworzeniu rządu, bo wszystkie grupy jak je nazywasz lewackie chcą likwidacji rządów także.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.