Rekrutacja do wojska coś nie idzie

Opublikowano: 06.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1594

Potencjalni kandydaci na pracowników Canadian Armed Forces (CAF) mówią, że nowa akcja rekrutacyjna wojska wydaje się desperacka i odrzucająca.

Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie departamentu obrony wynika, że kampania „We’re Hiring” jest niewystarczająca, by przyciągnąć najbardziej utalentowane osoby. Na rynku panuje ostra konkurencja i żeby zainteresować kandydatów z najwyższej półki, trzeba się naprawdę postarać. To nie lada wyzwanie dla armii, która chce być „pracodawcą z wyboru” dla osób poniżej 34 roku życia.

Wielu ankietowanych uważa, że promowanie wojska jako „pracodawcy najwyższej klasy” jest trudne, zwłaszcza że wstąpienie do armii wymaga dokładnej oceny kandydata, zarówno emocjonalnej jak i umysłowej.

Badanie na zlecenie DND przeprowadziło Quorus Consulting Group Incorporated. Kwestionariusze wypełniały osoby poszukujące pracy z ośmiu grup zainteresowań. Jeśli chodzi o kampanię „We’re Hiring”, to część respondentów uważa, że przesłanie jest efektywne, część jednak ocenia je jako nieco desperackie. Niektórym nie podobały się nazwy stanowisk w armii i osoby te obawiały się, czy wojsko będzie zapewniać kandydatom szkolenia, albo czy będzie wymagać szczególnego wykształcenia lub doświadczenia na dane stanowisko.

Zmorą kanadyjskiej armii jest mała liczba chętnych do służby zawodowej przy jednoczesnych rekordowych odejściach. Liczba odejść jest największa od 15 lat. Gen. Wayne Eyre w notatce dla Armed Forces Council pisał w zeszłym roku, że wojsko przechodzi „kryzys siły roboczej” i w ciągu nadchodzących 8 lat potrzebna będzie odbudowa armii.

W październiku gen. Eyre wzywał do zaprzestania wszystkich działań w armii, które nie są niezbędne. Zamiast tego wojsko powinno się skupić na rekrutacji i odejściach pracowników. „Sprawy personalne stawiają pod znakiem zapytania siłę i gotowość armii”, a do tego widać „znaczny spadek doświadczenia i wiedzy”. „Wrogowie i sojusznicy prześcigają nas pod względem technologicznym i operacyjnym” – powiedział Eyre.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 06.06.2023 10:32

    Może spróbujcie wśród środowisk homosi, które tak usilnie rząd Kanady promuje.

  2. replikant3d 06.06.2023 17:33

    Baltazar Bombka, homosie unikają woja jak diabeł święconej wody..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.