Rekordowy budżet MON na 2018 rok

Opublikowano: 17.01.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Polska armia w budżecie państwa na 2018 roku otrzymała rekordową kwotę w wysokości 41,4 mld złotych – poinformował we wtorek na forum sejmowym dyrektor departamentu budżetowego Ministerstwa Obrony Sławomir Pączek.

Jak powiedział, budżet ustalony zgodnie z formułą 2% PKB na poziomie 41,4 mld złotych jest „rekordowy w sensie kwotowym”.

Znaczna część tej sumy — 32 mld złotych — zostanie przeznaczona na zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i ochronę granic. O 13,3% wzrosły nakłady na modernizację techniczną armii. Prawie 3 mld złotych przewidziano na zakup środków bojowych, mundurów, paliw i sprzętu medycznego,

W miniony czwartek Sejm zatwierdził budżet państwa na bieżący rok. Przewiduje on, że deficyt nie przekroczy 41,5 mld złotych przy dochodach w wysokości 355,7 mld złotych i wydatkach na poziomie 397,2 mld złotych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o