Rekordowe zwolnienia grupowe

Opublikowano: 30.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 847

Nie pomogły tarcze antykryzysowe, ściemą okazały się deklaracje przedstawicieli rządu, zapewniających, że gospodarka staje na nogi. Dziesiątki tysięcy polskich pracowników znajdzie się na bezrobociu.

46 tysięcy osób wyznaczono do zwolnień grupowych do końca lipca 2020 roku – ponura wizja przyszłości wyłania się z raportu Randstad. Oznacza to, że w połowie roku pracę straciło 40 proc. więcej osób niż w 2019. Możliwe, że zostanie pobity rekord z czasów rządów Platformy Obywatelskiej. W 2010 roku zatrudnienia zostało pozbawionych 80 tysięcy pracowników.

Jak donosi „Rzeczpospolita”, zwolnienia planują: sieci handlowe Carrefour, Hebe, Tesco i Auchan, oddział spółki lotniczej Pratt & Whitney czy gliwicka fabryka Opla. A to dopiero początek. Za chwilę zwalniać zaczną banki. Czarne chmury zbierają się też nad przemysłem budowlano-montażowym, który jest kołem zamachowym gospodarki, a w obecnej sytuacji może wbić gwóźdź do jej trumny.

Źle się dzieje także w handlu i usługach – po kilkanaście procent przedsiębiorstw deklaruje zwolnienia. Największe plany zmniejszenia zatrudnienia ma jednak branża finansowa – chce to robić 26 proc. firm (zatrudniać chce 12 proc.).

Wzrost bezrobocia jest niechybny. Pod koniec lipca bez pracy pozostawało 6,1 proc. Polaków, prognozy mówią o 7-8 proc. na koniec roku.

Co planuje rząd? Jak na razie poprzestał na czterech tarczach antykryzysowych, które gospodarki nie uratowały, a osłabiły prawa pracownicze. Przypomnijmy, że jeszcze w marcu premier Morawiecki zapewniał, że rząd nie zostawi Polaków samymi sobie. “Przygotowaliśmy najwłaściwsze rozwiązania gospodarcze” – podkreślał.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Kaczor3333 30.08.2020 12:59

    Wojsko chętnie przyjmie do pracy. Cały czas mają nie dobór. Nie ma co się martwić na zapas. W wojsku się nie narobisz a zarobisz. A z tego co mi wiadomo to szeregowy ma ponad 3 tys. na rękę. Tragedii nie ma.

  2. Doctor Who 31.08.2020 11:08
  3. ARTUR 31.08.2020 23:27

    Przecież tarcze najbardziej wspomogły działy nieproduktywne , porozdawano sobie premie , podzielono zyski , część poszła na dywidendy a od grudnia będzie się masowo zamykać a potem znów otwierać aby pobrać bonusy unijne na otwarcie itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.