Rekordowe tempo napływu imigrantów

Opublikowano: 21.04.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1315

Ubiegłoroczne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie odstraszyły imigrantów, coraz chętniej osiedlających się na terenie naszego kraju. Tylko w 2020 roku do Polski przyjechało blisko 100 tysięcy pracowników z zagranicy, a w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zarejestrowanych jest obecnie 766 tysięcy obcokrajowców.

„Rzeczpospolita” przeanalizowała dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Przede wszystkim wynika z nich, że koronawirus nie powstrzymał imigrantów przed masowym osiedlaniem się w Polsce. Tylko w ubiegłym roku na terenie naszego kraju przybyło kolejnych 100 tys. zagranicznych pracowników. To wzrost o 11,3 proc. w porównaniu do grudnia 2019 roku.

Ogółem w Polsce w grudniu ubiegłego roku legalnie przebywało dokładnie 725 173 obcokrajowców. Blisko 59,4 proc. wszystkich obcokrajowców zarejestrowanych przez ZUS było pracownikami, 3 proc. prowadziło działalność gospodarczą, natomiast pozostali pracowali na umowie zlecenie albo w formie pracy tymczasowej.

Wciąż najczęściej do Polski przybywają Ukraińcy. Stanowią oni blisko 73,4 proc. wszystkich pracujących w naszym kraju imigrantów. Liczba Ukraińców zatrudnionych legalnie w Polsce wyniosła grudniu 2020 roku 532 503 osoby. Było ich tym samym o 11,1 proc. więcej niż na koniec 2019 roku.

Wspomniana gazeta zauważa, że obcokrajowców będzie nadal przybywać. Obecnie w ZUS zarejestrowanych ma być już blisko 766 tys. imigrantów. W ten sposób przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku liczba cudzoziemców legalnie zatrudnionych w naszym kraju zwiększyła się o blisko 40 tys.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Głównie Ukraińców cóż IM się dziwić jak wojna u bram.