Rekordowe obroty handlowe Chin

Opublikowano: 15.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 825

Chińska Republika Ludowa może pochwalić się rekordowymi obrotami handlowymi, zarówno pod względem eksportu jak i importu. Ogółem nadwyżka w handlu zagranicznym wynosi w Państwie Środka blisko 79 miliardów dolarów, ale import wskazuje na utrzymywanie się wewnętrznej konsumpcji na wysokim poziomie.

W ubiegłym miesiącu Chiny odnotowały eksport na poziomie 281,93 mld dolarów amerykańskich, z kolei wartość importowanych towarów wyniosła 203 mld dolarów. W skali roku wartość sprzedanych zagranicę towarów i usług wzrosła o 18 proc., a tych kupowanych z innych państw o 6,3 proc. Widoczna jest więc wyraźna nadwyżka handlowa, wynosząca blisko 79 mld dolarów.

Oba wskaźniki znajdują się więc na rekordowym poziomie. Import zagranicznych towarów wskazuje na utrzymującą się na wysokim poziomie konsumpcję w Państwie Środka. Eksport zaczął z kolei rosnąć znacząco w kwietniu ubiegłego roku, gdy Chińczycy otworzyli swoją gospodarkę po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa. Import zwiększał się nieco później, na dodatek z dużo mniejszą dynamiką.

Warto podkreślić, że eksport rośnie z największą dynamiką od ośmiu lat. Z kolei sam import nieszczególnie zachwyca. Popyt na towary produkowane w Chinach jest zresztą tak duży, że tamtejszym przedsiębiorstwom zaczęło brakować wolnych kontenerów, a ponadto wzrosła cena za transport towarów drogą morską. Zagraniczni odbiorcy są najbardziej zainteresowani importem sprzętu elektronicznego i medycznego.

Na podstawie: Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,25 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Muszę przy okazji pochwalić Chińczyków za solidność w realizacji zamówień/zakupów. Wprawdzie czasami trzeba dość długo czekać na przesyłkę, ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby coś zaginęło i żebym czegoś nie otrzymał – w odróżnieniu np. od Ukrainy gdzie zamówiłem coś pierwszy raz i ostatni, bo nie otrzymałem zamówionej i opłaconej rzeczy.