Rekordowa liczba dzieci odebranych rodzicom w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 15.10.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 296

Liczba dzieci odebranych swoim rodzicom przez brytyjskie social services osiągnęła rekordowy poziom. Co stoi za nagłym wzrostem tego typu przypadków?

Pomimo rządowych cięć w okresie od marca 2016 do marca 2017 na terenie Anglii i Walii do “foster homes” trafiło dokładnie 72 670 dzieci. Z kolei w samej Irlandii Północnej takich przypadków odnotowano 37 618. Dziennie “w systemie” brytyjskich służb socjalnych pojawia się 90 nowych maluchów. Te liczby dawno nie były tak wysokie. Poprzednio tak wiele interwencji tego typu odnotowano… siedem lat temu.

Warto w tym miejscu dodać, że ze względu na problemy finansowe lokalne councile nie są w stanie pomagać wszystkim potrzebującym pomocy maluchom. W sierpniu zeszłego roku pojawiły się informacje, że z powodów budżetowych niedoborów w przypadku około 140 tysięcy dzieci zagrożonych przemocą domową jakakolwiek interwencja była po prostu niewykonalna.

Brytyjscy działacze na rzecz pomocy dzieciom apelują do Phillipa Hammonda, aby w jesiennym budżecie uwzględnił rosnące potrzeby w tym sektorze. Mówi się o dwóch miliardach funtów, które są potrzebne do załatania dziur w budżecie do 2020 roku. Czy rząd Theresy May znajdzie te pieniądze?

Działalność brytyjskich social services to temat budzący spore kontrowersje. Szczególnie z punktu widzenie imigranta z Polski. Problem zabierania dzieci dotyka naszych rodaków mocniej niż rodowitych Brytyjczyków, ponieważ znajdują się pod szczególną kuratelą służb. Ze względu na różnice, które dzielące prawo polskie od wyspiarskiego w tym względzie, polscy rodzice często są zaskoczeni, gdy znajdują się “na celowniku” social services z tak “błahego” powodu jak brudne ubrania czy częste opuszczenie zajęć w szkole. Trzeba pamiętać, że to co ujdzie płazem w PL, w UK może zostać potraktowane bardzo poważnie.

O przypadkach, w których sąd podjął decyzję o zabraniu dziecka z jego polskiej rodziny i oddanie go rodzicom zastępczym na łamach “Polish Express” pisaliśmy bardzo często. W tym miejscu silnie podkreślamy, że każda historia tego typu jest inna. Odnotowano wiele przypadków, w których działania brytyjskich służb były rzeczywiście nieadekwatne do stopnia rodzicielskich “przewinień”, a sądowe decyzje o zabraniu malucha – pochopne i przedwczesne.

Znamy także przypadki, gdy zatrudnione w social servicies osoby okazały się bardzo pomocne w odnalezienie się w wyspiarskiej rzeczywistości. Wreszcie – nie ukrywajmy tego – w polskich rodzinach zdarzają się przypadki patologiczne, w których interwencja była konieczna.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o