Rekordowa ilość strzelanin w Szwecji

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2042

Mijający rok jest rekordowy w Szwecji pod względem liczby ofiar aktów przemocy dokonanych przy wykorzystaniu broni, a także ilości osób zatrzymanych z powodu jej bezprawnego użycia. Ogółem w tym roku w strzelaninach zginęły już 44 osoby, do aresztów za dokonane przy jej pomocy przestępstw trafiło 299 osób, zaś zaostrzenie prawa w tym względzie nie przyniosło żadnych pozytywnych efektów.

Choć rok 2018 jeszcze się przecież nie skończył, już jest rekordowy pod względem ilości przestępstw dokonanych za pośrednictwem broni palnej. W tym roku na szwedzkich ulicach w strzelaninach zginęły już 44 osoby, czyli o jedna osoba niż w roku wcześniejszym. Do aresztów trafiło z kolei 299 osób podejrzewanych o łamanie prawa przy jej pomocy, podczas gdy przez cały 2017 rok za kratkami znalazło się z tego powodu tylko 58 osób.

W rozmowie ze szwedzkim nadawcą publicznym SVT, jeden z ekspertów do spraw przestępczości stwierdził, iż w Szwecji społeczeństwo ma do czynienia z „pewną formą państwa wojny”, natomiast liczba strzelanin zmniejszyła się jedynie w Sztokholmie, ale nie w pozostałych częściach kraju.

Niewiele zmieniło przy tym zaostrzenie przepisów dotyczących używania broni. Wspomniany ekspert twierdzi, że w przeciwdziałanie liczbie strzelanin powinny włączyć się instytucje skarbowe, które powinny uzyskać większy dostęp do pieniędzy przestępców, z kolei pomoc społeczna powinna otrzymać instrumenty pozwalające na odciąganie młodych ludzi od środowisk kryminogennych.

Na podstawie: FriaTider.se
Zdjęcie: Unif (CC0)
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Szwecja w wolnym tłumaczeniu – zbiorowe samobójstwo