Rekordowa ilość strzelanin w Szwecji

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Mijający rok jest rekordowy w Szwecji pod względem liczby ofiar aktów przemocy dokonanych przy wykorzystaniu broni, a także ilości osób zatrzymanych z powodu jej bezprawnego użycia. Ogółem w tym roku w strzelaninach zginęły już 44 osoby, do aresztów za dokonane przy jej pomocy przestępstw trafiło 299 osób, zaś zaostrzenie prawa w tym względzie nie przyniosło żadnych pozytywnych efektów.

Choć rok 2018 jeszcze się przecież nie skończył, już jest rekordowy pod względem ilości przestępstw dokonanych za pośrednictwem broni palnej. W tym roku na szwedzkich ulicach w strzelaninach zginęły już 44 osoby, czyli o jedna osoba niż w roku wcześniejszym. Do aresztów trafiło z kolei 299 osób podejrzewanych o łamanie prawa przy jej pomocy, podczas gdy przez cały 2017 rok za kratkami znalazło się z tego powodu tylko 58 osób.

W rozmowie ze szwedzkim nadawcą publicznym SVT, jeden z ekspertów do spraw przestępczości stwierdził, iż w Szwecji społeczeństwo ma do czynienia z „pewną formą państwa wojny”, natomiast liczba strzelanin zmniejszyła się jedynie w Sztokholmie, ale nie w pozostałych częściach kraju.

Niewiele zmieniło przy tym zaostrzenie przepisów dotyczących używania broni. Wspomniany ekspert twierdzi, że w przeciwdziałanie liczbie strzelanin powinny włączyć się instytucje skarbowe, które powinny uzyskać większy dostęp do pieniędzy przestępców, z kolei pomoc społeczna powinna otrzymać instrumenty pozwalające na odciąganie młodych ludzi od środowisk kryminogennych.

Na podstawie: FriaTider.se
Zdjęcie: Unif (CC0)
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Szwecja w wolnym tłumaczeniu – zbiorowe samobójstwo

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ