Rekordowa ilość strzelanin w Szwecji

Opublikowano: 29.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2489

Mijający rok jest rekordowy w Szwecji pod względem liczby ofiar aktów przemocy dokonanych przy wykorzystaniu broni, a także ilości osób zatrzymanych z powodu jej bezprawnego użycia. Ogółem w tym roku w strzelaninach zginęły już 44 osoby, do aresztów za dokonane przy jej pomocy przestępstw trafiło 299 osób, zaś zaostrzenie prawa w tym względzie nie przyniosło żadnych pozytywnych efektów.

Choć rok 2018 jeszcze się przecież nie skończył, już jest rekordowy pod względem ilości przestępstw dokonanych za pośrednictwem broni palnej. W tym roku na szwedzkich ulicach w strzelaninach zginęły już 44 osoby, czyli o jedna osoba niż w roku wcześniejszym. Do aresztów trafiło z kolei 299 osób podejrzewanych o łamanie prawa przy jej pomocy, podczas gdy przez cały 2017 rok za kratkami znalazło się z tego powodu tylko 58 osób.

W rozmowie ze szwedzkim nadawcą publicznym SVT, jeden z ekspertów do spraw przestępczości stwierdził, iż w Szwecji społeczeństwo ma do czynienia z „pewną formą państwa wojny”, natomiast liczba strzelanin zmniejszyła się jedynie w Sztokholmie, ale nie w pozostałych częściach kraju.

Niewiele zmieniło przy tym zaostrzenie przepisów dotyczących używania broni. Wspomniany ekspert twierdzi, że w przeciwdziałanie liczbie strzelanin powinny włączyć się instytucje skarbowe, które powinny uzyskać większy dostęp do pieniędzy przestępców, z kolei pomoc społeczna powinna otrzymać instrumenty pozwalające na odciąganie młodych ludzi od środowisk kryminogennych.

Na podstawie: FriaTider.se
Zdjęcie: Unif (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wloczykij 29.12.2018 13:04

    Szwecja w wolnym tłumaczeniu – zbiorowe samobójstwo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.