Rekord na austriackiej granicy

Opublikowano: 04.08.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1382

Rekordowa liczba migrantów dotarła 2 sierpnia przez kanał La Manche. Przemytnicy ludzi wykorzystali spokojne warunki i dobrą letnią pogodę. W sumie 696 migrantów stłoczonych na 41 łodziach zostało zatrzymanych przez brytyjską straż graniczną. Średnio na jednym statku znajdowało się ok. 50 osób. Liczba tegorocznych migrantów wzrosła do 17008 – to więcej niż rok temu w tym samym okresie czasu.

Władze Austrii też zarejestrowały więcej nielegalnych imigrantów na granicy z Węgrami niż kiedykolwiek wcześniej, po tym jak policja zatrzymała 591 osób we wschodnim stanie Burgenland w ciągu jednego dnia. Narodowe Centrum Operacyjne poinformowało, że władze spodziewają się gwałtownego wzrostu migracji i czynią odpowiednie przygotowania. Centrum Operacyjne oznajmia: „To nowa wartość szczytowa. Nigdy nie mieliśmy tylu aresztowań w ciągu jednego dnia w tym roku i od roku 2015, roku wielkiej fali uchodźców”.

Nielegalni imigranci od kilku tygodni przepychają się do Europy szlakiem bałkańskim, przenosząc się przez Serbię do bezgranicznej strefy Schengen, zanim udają się w podróż do wybranego przez siebie europejskiego kraju. Głównym celem masowej migracji są nadal Niemcy. Jednak odkąd Polska rozbudowała swoje zaplecze graniczne, przestała być krajem tranzytowym. Teraz większa presja jest wywierana na granicę austriacką.

Śledczy powiedział niemieckim mediom: „Napięta sytuacja będzie się nadal pogarszać. Poprzedni rekord nielegalnego przekraczania granicy prawdopodobnie wkrótce zostanie przekroczony”.

Jeden ze strażników granicznych ujawnił gazecie „Krone”, że urzędnicy spodziewają się znacznej fali w najbliższej przyszłości. „Miliony migrantów czekają na ucieczkę setki kilometrów na wschód, w obozach i kryjówkach. Przygotowania do tego idą pełną parą” – powiedział.

Tłumaczenie: Michał Waligóra
Źródło zagraniczne: Rmx.news
Źródło polskie: MediaNarodowe.com
Uzupełnienie (pierwszy akapit): WolneMedia.net

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 04.08.2022 19:47

    Wkrotce EU przestanie sie interesowac Ukraina i dostarczaniem im bron poza Polska oczywiscie. Wiec niech Zelenski szykuje sie do negocjacji z Putinem zamin zima bedzie dyktowac warunki. Imigranci zrobia swoje, odwroca uwage od polityki na Wschodzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.