Rekonstrukcja rządu przed wyborami 2023 roku

Opublikowano: 20.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1474

Niebawem w Polsce będzie miała miejsce rekonstrukcja rządu, planowany jest również szereg zmian o charakterze technicznym i koalicyjnym, oświadczył w środę prezes Prawa i Sprawiedliwości.

„Te zmiany będą niedługo. W jednym przypadku będzie zmiana o charakterze zasadniczym” – podkreślił Jarosław Kaczyński. Oznajmił, że „nie może w tym momencie powiedzieć więcej”, dodał jednak, że Zjednoczona Prawica ma wciąż „dosyć pewną” większość w Sejmie, z którą „można rządzić do końca kadencji, a potem walczyć o jej utrzymanie”.

Oprócz tego prezes PiS zabrał głos również w sprawie wyborów parlamentarnych w kraju, które odbędą się za 2 lata. Według Kaczyńskiego trzecie z rzędu zwycięstwo PiS jest jak najbardziej możliwe: „Powiem więcej, uważam, że mamy perspektywę na utrzymanie władzy nie tylko podczas trzeciej kadencji, lecz także następnej”.

Prezes PiS jest pewien, że przychylność wyborców w wyborach parlamentarnych będzie zależała od rozwiązań zaproponowanych w Polskim Ładzie: „Sfera podatkowa i naprawdę potężne wsparcie dla wsi może odegrać tu taką rolę. Również budowa bez pozwolenia domów do 70 metrów kwadratowych, z tym że to będą dwie kondygnacje, czyli w praktyce prawie dwa razy więcej. Żartobliwie mówiąc, dla kogoś, kto żył w PRL, to wręcz pałac”.

Jak ocenił prezes PiS, zmiany zaplanowane przez rząd miałyby być odczuwalne dla Polaków w ciągu dwóch najbliższych lat. „Do tego będą realizowane kolejne transze dotyczące zmiany cywilizacyjnej – oświetlenia, chodniki, kanalizacja, gazyfikacja, obiekty sportowe” – zapewniał Jarosław Kaczyński. Pytany, czy Polska jest w stanie sfinansować to wszystko w przypadku, gdyby nie otrzymała pieniędzy z Funduszu Odbudowy, Kaczyński powiedział: „Tak, jesteśmy w stanie zrealizować nasze plany, także przy dzisiejszych możliwościach zdobycia taniego pieniądza z zewnątrz. Ale jestem przekonany, że otrzymamy te pieniądze”.

Polityk nawiązał również do pakietu klimatycznego „Fit for 55”, w tym działań w sferze energetycznej: „Tutaj rzeczywiście będziemy zmuszeni podjąć walkę, widać bowiem wyraźnie, że działania Rosjan nakierowane na windowanie cen gazu radykalnie zmieniają bezpieczeństwo energetyczne na naszym kontynencie. I gdybyśmy nie uwzględniali tych okoliczności, tylko ślepo brnęli w jakieś koncepcje, to skończyłoby się dla Europejczyków tragicznie. Myślę, iż ten przygotowany przez Moskwę zimny prysznic otrzeźwił przywódców kilku państw i skłonił do racjonalności. Tym bardziej że przynajmniej część tej tzw. zielonej polityki to szaleństwo, a w innych przypadkach teorie bez dowodów. Nie da się stwierdzić, że Europa, która emituje 8 proc. gazów, zmienia klimat”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 9 , średnia ocena wartości wpisu: 3,22 na 5 możliwych)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.