Reforma Zeleńskiego na Ukrainie przykładem dla Polski

Opublikowano: 17.03.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1557

Rząd uzgodnił pakiet decyzji wspierających gospodarkę Ukrainy w kontekście wojny z Rosją.

„Zamiast VAT i podatku dochodowego podajemy stawkę 2% obrotu i uproszczoną księgowość. Dla małych firm – a są to pierwsza i druga grupa „FOP” – ustalamy dobrowolną wpłatę jednego podatku. Jeśli możesz, zapłać. Jeśli nie możesz – żadnych pytań” – powiedział Zełenski podczas apelacji, jak donosi portal Kancelarii Prezydenta z 15 marca.

Wspomniał też o drugim rozwiązaniu – maksymalnej deregulacji biznesu. „ Znosimy wszelkie kontrole dla wszystkich firm. Aby wszyscy pracowali normalnie. Aby miasta ożyły. Aby życie trwało tam, gdzie nie ma działań wojennych”.

Zaznaczył, że warunek jest tylko jeden: zapewniają normalne funkcjonowanie swojego biznesu w ramach ukraińskiego prawa. Prezydent dodał, że to dopiero pierwsze 2 kroki reformy podatkowej.

Źródło: Goniec.net

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MasaKalambura 17.03.2022 10:13

  Premierze Morawiecki, Prezydencie Duda, to jest nowy ład, jaki wart jest wdrożenia!

 2. Stanlley 17.03.2022 10:26

  Dobrze że ktoś mu wreszcie nakazał zrobić coś racjonalnego. Teraz czekamy na masową konwersję Polaków na obywatelstwo ukraińskie ;p

 3. drakonos 17.03.2022 11:33

  Ukraiński żydowski rząd tonie to robią co mogą ,żeby podlizać się ludziom.
  Wojna jest straszna, ale czasem potrzebna bo politycy tracąc władzę reformuj system podatkowy na korzyść podatnika.

  Mam nadzieję, że Rosja zajmie całą ukrainę bo tylko wtedy ten antypolski rząd dokona reformy systemu podatkowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.