Reforma OFE wstrzymana?

Opublikowano: 23.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2056

Otwarte Fundusze Emerytalne miały być niebawem zlikwidowane, a środki z nich przeniesione do IKE lub ZUS. Ale reforma wróci do Sejmu dopiero, gdy rozstrzygną się napięcia w koalicji rządzącej – a może nawet po wyborach.

Jak donosi portal Biznes.interia.pl, reforma zakładająca likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych może wrócić do Sejmu dopiero, gdy rozstrzygnie się przyszłość koalicji rządowej, albo wręcz po przedterminowych wyborach parlamentarnych, jeśli do nich dojdzie – takie opinie można usłyszeć w kręgach rządowych po tym, jak wczoraj z listy sejmowych głosowań został zdjęty projekt ustawy zakładający likwidację OFE i przeniesienie środków ponad 15 mln członków funduszy na specjalne Indywidualne Konta Emerytalne lub do ZUS.

Projekt ustawy likwidującej OFE dotyczy ponad 140 mld zł środków emerytalnych. Zakłada on wybór dla członków OFE jednego spośród dwóch wariantów. Domyślnym jest przeniesienie środków z OFE na specjalne Indywidualne Konto Emerytalne, ale wiąże się on z potrąceniem 15-proc. opłaty przekształceniowej przy zachowaniu dziedziczenia. Drugi (na specjalny wniosek członka OFE) umożliwia przeniesienie środków w 100% do ZUS.

Byłby to ostateczny koniec odkładania na emerytury na kontach OFE.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. janpol 24.04.2021 03:42

    No tak… Widzę, że “wracamy z powrotem” do “dobrych” hasełek. Przypominam popularne powiedzenie onegdaj za czasów końcowego stadium budowy “najlepszego z ustrojów” (w odpowiedzi na różne hasła propagandowe): co to jest jaszczurka? To krokodyl po reformie gospodarczej. Jest fajnie a będzie jeszcze fajniej ale przypominam, po raz kolejny zresztą, to nie “oni” to NASZA wina, bo na to pozwalamy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.