Referendum ws. małżeństw jednopłciowych

Opublikowano: 09.02.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 260

Na Słowacji odbyło się referendum, rozstrzygające kwestie zakazu małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez małżeństwa tej samej płci. Frekwencja nie była na tyle wysoka, aby głosowanie było uznane za ważne, ale głos ludu wybrzmiał mimo to bardzo wyraźnie.

Zdecydowana większość głosujących poparła inicjatywy, które zostały zaproponowane przez partię socjalno-konserwatywną Sojusz dla rodziny i Kościół katolicki. W sumie aż 94,5 proc. z nich głosowało przeciwko małżeństwom jednopłciowym. Bardzo podobny odsetek głosujących wypowiedział się krytycznie na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Przeciwko temu opowiedziało się 92,4 proc. głosujących.

Małżeństwa osób tej samej płci nie są dozwolone na Słowacji, ale jeśli zakazy zostały przypieczętowane referendum, w przyszłości będą one trudne do zmiany na poziomie legislacyjnym.

Autorstwo: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
zaboon
Użytkownik
zaboon

“Zdecydowana większość głosujących poparła inicjatywy, które zostały zaproponowane przez partię socjalno-konserwatywną Sojusz dla rodziny i Kościół katolicki” – bo w większości w referendum brali udział ludzie, którzy popierają tego typu zakazy. Gdyby przy referendach nie obowiązywały żadne limity co do frekwencji to każda ze stron zmobilizowałaby swój elektorat do wzięcia udziału w głosowaniu, a wówczas wynik byłby bardziej miarodajny. Inaczej wiedząc, że referenda nie cieszą się zbytnią popularnością, wystarczy namawiać “swoich” do bojkotu całego przedsięwzięcia, jak to miało np. w sytuacji próby odwołania Gronkiewicz-Waltz i “zwycięstwo” mamy w kieszeni.

eFJot
Użytkownik
eFJot

W Czechach do sekty rzymsko-katolickiej należy ok. 10%, na Słowacji ponad 60% (dane w/g Wikipedii) – zatem od razu łatwo jest wytłumaczyć zróznicowanie poziomu swobód, wolności obywatelskich i poszanowania praw innych ludzi (czyli idei z gruntu obcych dla wspomnianej wyżej sekty).