Referendum w Izraelu ws. porozumienia pokojowego

Opublikowano: 29.07.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 527

Rząd premiera Beniamina Netanjahu postanowił, że jeśli Izrael i Autonomia Palestyńska podpiszą porozumienie pokojowe, zostanie ono – po uprzedniej ratyfikacji przez rząd i parlament – poddane pod głosowanie w referendum. Współrządząca Izraelem w szerokiej koalicji skrajna prawica jest przeciwna jakimkolwiek negocjacjom z Palestyńczykami. Referendum jest odczytywane jako ustępstwo premiera na jej rzecz.

Jednocześnie Netanjahu osobiście rekomendował rządowi amnestię dla 104 więźniów palestyńskich oraz izraelskich pochodzenia arabskiego, co było warunkiem postawionym przez negocjatorów Autonomii. Premier ma stanąć na czele komitetu, który ustali listę uwolnionych osób. Spotkanie rządu w tej sprawie opóźniło się o godzinę, prawdopodobnie dlatego, że Netanjahu musiał przekonać swoich partyjnych kolegów.

Autor: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.