Reduta Dobrego Imienia ociepli wizerunek banderowców?

Opublikowano: 21.04.2022 | Kategorie: Historia, Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2490

Reduta Dobrego Imienia jest organizacją powołaną do walki z kłamstwami historycznymi nt. Polski. Znana jest głównie z podejmowania interwencji ws. nazywania niemieckich obozów koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski „polskimi”. Na fali powszechnej ukrainofilii i gloryfikowania banderyzmu na terytorium Polski, prezes Reduty Dobrego Imienia poinformował na „Twitterze”, że organizacja jest na tropie poszlak prawdziwych inspiratorów rzezi wołyńskiej, którą jest rzekomo radzieckie NKWD.

„Są poszlaki o inspiracji NKWD. Jesteśmy na tropie tego, ale za wcześnie mówić o szczegółach” – napisał Maciej Świrski na „Twitterze”.

Tak, nie przewidziało wam się! Prezes Reduty Dobrego Imienia zapowiedział obronę dobrego imienia banderowców poprzez wybielenie zbrodni Ukraińców i przerzuceniu odpowiedzialności na Rosjan. Po innych jego wpisach widać, że całym sercem jest po stronie Ukraińców walczących z Rosjanami. Równocześnie ubiera się w piórka osoby zwalczającej fejki.

„W dobie rosyjskiej agresji widać nasilone powielanie fejkniusów i kłamstw w mediach polskojęzycznych, a także ewidentnie intencjonalne kłamstwa osłabiające polską gotowość obronną. Wracamy więc do naszej – RDI – propozycji nowelizacji ustawy Prawo Prasowe” – zapowiedział w dzisiejszym wpisie.

O czym mówi projekt nowelizacji? „Przygotowana przez Redutę Dobrego Imienia nowelizacja Prawa Prasowego nie tylko pomoże powstrzymać falę fake newsów, ale zapobiegnie kolejnym nagonkom medialnym i niszczeniu wizerunku Polski za pomocą publikacji wypaczających prawdę o polskiej historii” – głosi deklaracja na stronie Anti-Defamation.org.

Historycy uważają, że ludobójstwo Polaków wymyślili liderzy UPA i zarazili nim ukraińskie społeczeństwo. „Według najbardziej prawdopodobnej hipotezy decyzja o ludobójstwie Polaków zapadła w gronie trzech osób wołyńskiego kierownictwa OUN-B: Dmytra Klaczkiwskiego, kierującego wołyńską OUN-B, Wasyla Iwachowa, referenta wojskowego OUN-B oraz Iwana Łytwynczuka, dowodzącego siłami UPA na północno-wschodnim Wołyniu. Ten ostatni według zeznań S. Janiszewskiego był inicjatorem i najaktywniejszym organizatorem mordów na Polakach” – pisze polska „Wikipedia”.

Nie tylko żołnierze nazistowskiej UON-UPA masowo mordowali Polaków (oraz w mniejszej skali Żydów – zdradzonych sojuszników banderowców, Ukraińców – m.in. sprzeciwiających się ludobójstwu, Rosjan, Ormian i Czechów), ale również ukraińscy cywile podjudzani do mordowania polskich sąsiadów i grabienia ich majątków. Celem były czystki etniczne i wizja państwa ukraińskiego bez mniejszości narodowych.

Rosjanie mają na swoim koncie liczne zbrodnie na narodzie polskim, ale przypisywanie im zbrodni ukraińskich w celach doraźnej proukraińskiej polityki, jest fałszowaniem historii. Pan Maciej Świrski z jednej strony rzekomo chce zwalczać „wypaczanie prawdy o historii Polski”, z drugiej strony zapowiada chęć jej wypaczenia z powodu jakichś „poszlak”, które mogły podrzucić mu służby specjalne np. Ukrainy. O ile nie jest to polityczne zlecenie partii rządzącej PiS. Podejrzenie nie jest bezzasadne, ponieważ Maciej Świrski jest (uwaga!) przewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej – tuby propagandowej rządu.

Czy Reduta Dobrego Imienia przepisze na nowo historię rzezi wołyńskiej, aby była bardziej poprawna politycznie? Czy PAP nagłośni „sensację historyczną” na cały świat, powołując się na „niezależnych orędowników prawdy historycznej o Polakach”? Czas pokaże…

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Tysol.pl, pl.Wpikipedia.org, Twitter.com, Anti-Defamation.org
Źródło: WolneMedia.net

42

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. bboyprezes 21.04.2022 11:34

  To tak musicie czytać:
  “Są poszlaki” -> mamy plan
  “Jesteśmy na tropie” -> tworzymy fundamenty naszej tezy
  “za wcześnie mówić o szczegółach” -> jeszcze nie mamy wszystkiego gotowego, ale jak już ułożymy wszystko tak by nam pasowało to damy znać.

 2. vannamond 21.04.2022 18:11

  Potrzebna manifestacja Rodzin Wołyńskich pod domem Świrskiego.

 3. Rgga34 21.04.2022 22:19

  No tak skoro kłamstwo o Jedwabnym przeszło to czemu nie NKWD i Wołyń?
  Kim są Ci ludzie co profanują historią za którą przelona hektolitry krwi ?
  Jak oni patrzą w lustro..

 4. Urnelius 21.04.2022 23:08

  Podobnie jest z pogromem w Kielcach. Za granicą jest mnóstwo materiałów, część mówi, że Żydzi porywali dzieci w Kielcach (żydowskie, zostawione u Polaków) oraz że Żydzi strzelali do tłumu. Materiały są w różnych językach, więc nikt w IPNie nie potrafi do nich dotrzeć, nie mówiąc już o tym, by przeczytać

 5. Admin WM 22.04.2022 08:22

  Uzupełniłem wpis o ciekawą informację – Maciej Świrski jest równocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej PAP. Czyli de facto organu prasowego rządu. W tym kontekście możliwe, że dostał zlecenie polityczne wybielenia ukraińskiej zbrodni i może wykorzystać w tym celu „neutralną” Redutę Dobrego Imienia, która dobrze się ludziom kojarzy (a efekt propagandowy będzie kolosalny). Nietrudno sobie wyobrazić, że Reduta Dobrego Imienia ogłosi winę NKWD za rzeź wołyńską, a PAP to ostro nagłośni, powołując się na „niezależnych głosicieli prawdy historycznej o Polakach”.

 6. radical3dom 22.04.2022 08:39

  Agentura NWO tylko czy świadoma czy może pożyteczni idioci?

 7. robi1906 22.04.2022 09:27

  Już pisałem o tym, kilka lat temu na mszy w rocznicę mordu na Hucie Pieniackiej idiota w kiecce bredził cały czas o roku 1944 i NKWD .

  Tak, że nie tylko rząd prowadzi politykę probanderowską, Kler honoris causem dla Juszczenki potwierdza to, że nie tylko sprzedajne doły są temu winne, winni są Oni wszyscy, zaczynając od prymasa i te luje mają czelność twierdzić o swoim “patriotyźmie”.

  Radzę wszystkim rzućcie te modły do żydów i klękanie przed tym rabinem tfu księdzem w diabły.
  otwórzcie oczy i zadajcie sobie pytanie “Dlaczego Polak modli się do żydów z Palestyny?”.

  Bo to dzięki takim modłom i posłuchowi u zbydlęconych ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i samodzielnie podejmować żadnej decyzji taki Morawiecki może rządzić ( i taki Tusk, bo zaręczam wam, że jakby trzeba było to z ambon zrobiliby Apostoła i z Tuska).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.