Red Bull planuje misję na Księżyc

Opublikowano: 17.04.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 951

Specjalnie opracowane łaziki zwiedzą środowisko Księżyca i uchwycą pierwsze wysokiej rozdzielczości zdjęcia z miejsca, gdzie w 1972 roku eksplorowali Księżyc astronauci Eugene Cernan i Harrison Schmitt z misji Apollo 17. Misja Red Bulla jest planowana na drugą połowę 2019 roku, a poprowadzi ją Robert Böhm.

„Naszym celem jest stworzenie ‘momentu Apollo’ dla młodych pokoleń, żeby doświadczyli odkrycia Księżyca, którego przestrzeń należy przecież do wszystkich,” stwierdził Böhm. Do misji zostaną wykorzystane ultranowoczesne technologie chipowe, autonomiczne lądowiska i moduły nawigacyjny z funkcjonujących już statków kosmicznych.

Ponadto na Księżycu zostanie zainstalowana sieć 4G-LTE, dzięki której wszelkie działania na Księżycu będą transmitowane na żywo i będzie je można oglądać na żywo na Ziemi. Red Bull oprócz transmisji na żywo chce przygotwać filmy zza kulis, filmy dokumentalne i inne powiązane treści – np. książki, czasopisma i ścieżkę dźwiękową, ponadto informacje o misji będą pojawiać się w mediach społecznościowych. Podobną strategię PR wykorzystano już w przypadku skoku Felixa Baumgartnera ze stratosfery.

Autorstwo: BT
Na podstawie: Variety
Źródło: Swiato-Podglad.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Niewypadamiteraz 17.04.2018 18:41

    Czy mogliby przy okazji wykonać zdjęcia wysokiej rozdzielczości CAŁEJ powierzchni Księżyca? Optymalnie z wysokości 5 – 10 km nad jego powierzchnią.

  2. replikant3d 17.04.2018 21:25

    ZAPOMNIJ. już NASA ich poinstruuje jak mają fotografować. A po za tym jak znam życie ,,nieśmiertelne,, problemy techniczne i finansowe rozłożą cały program…jak zawsze..człowieku, nie po to od 60 lat retuszują fotki z księżyca i marsa ,by ryzykować że cała mistyfikacja się ,,sypnie,, Zobacz Chińce wysłały swojego łazika…i gdzie masz te fotki w wysokiej rozdzielczości?..NIE MA. są tylko o zaniżonej rozdzielczości i JUŻ wyretuszowane..odpowiedz sobie na pytanie czemu?…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.