Rebelianci w Syrii zamordowali już 22 lekarzy

Opublikowano: 26.05.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 514

Syryjski minister zdrowia Wael al-Halaqi poinformował, że z rąk rebeliantów od początku konfliktu w tym kraju zginęło już 22 lekarzy.

Jak podaje syryjska gazeta „Al-Baas” (24.05.2012) minister na spotkaniu z delegacją Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Damaszku zaznaczył, że mimo wdrażania planu pokojowego zaproponowanego przez byłego sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana, ugrupowania zbrojne nadal atakują placówki medyczne i pracowników służby zdrowia. W wyniku dotychczasowych ataków zginęło 22 lekarzy i pielęgniarek, 42 przedstawicieli syryjskiego personelu medycznego zostało rannych.

Według al-Halaqiego, rebelianci zaatakowali dotychczas 24 szpitale, 84 ośrodki zdrowia i 199 ambulansów – karetek pogotowia. Destrukcyjne znaczenie tych ataków dla syryjskiej służby zdrowia podkreślają coraz wyraźniejsze trudności Syrii związane z blokadą gospodarczą nałożoną przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską na ten kraj. Sankcje przyczyniają się również do występowania braków leków i sprzętu medycznego.

Opracowanie: ECAG
Źródło oryginalne: russian.irib.ir
Źródło polskie: Geopolityka.org


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. tow. bolek 26.05.2012 13:13

    Nie możemy mieć im tego za złe. Oni walczą o wolność, równość i socja… demokracje!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.