RCMP używa oprogramowania szpiegującego

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 993

Federalna policja Kanady RCMP przyznaje, że używa oprogramowania szpiegującego do włamywania się do telefonów podejrzanych bez ich wiedzy. Według starszego rangą współpracownika badawczego z Laboratorium Obywatelskiego Uniwersytetu w Toronto, możliwość włamania się do telefonu w taki sposób jest „niesamowicie trudna do zauważenia”.

Według raportu „Politico” opublikowanego w zeszłym tygodniu, RCMP używa oprogramowania szpiegującego do włączania lub wyłączania kamery lub mikrofonu laptopa lub telefonu, aby podsłuchiwać czyjeś rozmowy.

Chociaż RCMP twierdzi, że używa takich technik tylko w poważnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa narodowego, gdy wszystkie inne środki zostały wyczerpane, wiadomo jednak, że w latach 2018–2022 technika taka została wykorzystana w co najmniej 10 śledztwach. „Nowe metody są potrzebne w wyniku tak zwanych aplikacji zaszyfrowanych od końca do końca, które praktycznie uniemożliwiają włamanie” – stwierdza RCMP.

Możliwości oprogramowania szpiegującego są ogromne. Można uzyskać dostęp nie tylko do zdjęć danej osoby, ale także do jej kalendarzy, dokumentacji finansowej i filmów, a także „nagrywać audio z prywatnej komunikacji i inne dźwięki w zasięgu docelowego urządzenia”.

Jeszcze bardziej niepokojąca jest zdolność policji do korzystania z aparatu fotograficznego urządzenia w celu uzyskania „zdjęć osób, miejsc i czynności widocznych przez kamery wbudowane w urządzenie docelowe”.

Podczas kryzysu COVID-19 wyszło na jaw, że rząd kanadyjskiego premiera Justina Trudeau potajemnie szpiegował 33 miliony użytkowników telefonów komórkowych bez ich zgody.

Niedawno ujawniono również, że kanadyjskie siły specjalne przeprowadziły w lutym loty obserwacyjne nad konwojem wolności samolotem szpiegowskim zdolnym do podsłuchiwania rozmów telefonicznych i śledzenia niewielkich ruchów, w sprzeczności z wojskową dyrektywą zakazującą takich lotów.

Autorstwo: RPCM
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.