RB ONZ wprowadziła sankcje dla ekstremistów z Haiti

Opublikowano: 22.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1308

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła w piątek jednogłośnie rezolucję nakładającą sankcje i embargo na broń dla ugrupowań ekstremistycznych z Haiti – poinformowało wieczorem 21 października biuro prasowe Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Rezolucja przewiduje zamrożenie aktywów przywódców takich grup, ograniczenia w podróżach zagranicznych dla nich. Nałożono też embargo na sprzedaż i dostawy broni dla tych grup oraz powiązanych z nimi organizacji. Sankcje zostały nałożone również na Jimmy’ego Sherriseya, lidera G9, jednej z najbardziej wpływowych grup w kraju.

Za przyjęciem dokumentu głosowali wszyscy członkowie Rady Bezpieczeństwa, w tym Rosja i Chiny. Negocjacje nad drugą rezolucją w sprawie Haiti, która ma wspierać wysłanie do tego kraju misji wsparcia bezpieczeństwa, będą kontynuowane na forum RB ONZ w przyszłym tygodniu.

Wideo: YouTube.com [1] [2]
Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.