Raul Castro podał się do dymisji

Opublikowano: 17.04.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 715

Pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby generał Raul Castro odchodzi na emeryturę, odpowiednie oświadczenie wydał podczas VIII Zjazdu Partii w Hawanie.

„Generał armii powiedział, że z przyjemnością przekazuje przywództwo w kraju grupie wyszkolonych liderów, zaprawionych dziesięcioleciami doświadczeń… oddanych etyce Rewolucji, utożsamianych z historią i kulturą narodu” – cytuje wypowiedź Raula Castro oficjalna gazeta Kubańskiej Partii Komunistycznej „Granma”.

89-letni polityk piastuje swoje stanowisko od 2006 roku – ze względów zdrowotnych jego starszy brat Fidel przekazał mu swoje pełnomocnictwa. W 2018 roku Raul Castro odszedł ze stanowiska przewodniczącego rady ministrów i szefa rady państwowej, gdzie zastąpił go prezydent republiki Miguel Diaz-Canel.

Młodszy brat i sojusznik kubańskiego rewolucjonisty Fidela Castro, Raul, przez 50 lat po rewolucji 1959 roku był ministrem wojny Kuby i zastąpił Fidela na stanowisku szefa partii i państwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o