Rau w Nowym Jorku spotkał się z Ławrowem

Opublikowano: 23.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1168

Przy okazji sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji, Zbigniewa Raua i Siergieja Ławrowa. Na temat rozmów wiadomo tak naprawdę niewiele, bo obie strony wydały po nich jedynie lakoniczne komunikaty. Miano więc skupiać się na przewodnictwie Polski w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Do spotkania doszło w rosyjskim biurze w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Obaj politycy przed rozpoczęciem rozmów podali sobie dłonie, a szef polskiej dyplomacji miał dodatkowo powiedzieć, że „miło tu być”. Następnie delegacje Polski i Rosji przystąpiły do spotkania odbywającego się za zamkniętymi drzwiami.

Według komunikatu polskiego MSZ, głównymi tematami polsko-rosyjskich rozmów były kwestie związane ze zbliżającym się polskim przewodnictwem w OBWE oraz debatą generalną Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Nieco więcej ujawniła strona rosyjska. Tamtejszy resort dyplomacji poinformował, że rozmowy dotyczyły głównie zwiększenia skuteczności OBWE, która powinna stać się „platformą równoprawnego dialogu”. Ponadto Rau i Ławrow mieli omawiać „inne kwestie w stosunkach polsko-rosyjskich”.

Ostatni raz do spotkania na tak wysokim szczeblu doszło w maju 2019 roku. Ówczesny minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz rozmawiał w Helsinkach z Ławrowem, jednak nie nastąpił żaden przełom w polsko-rosyjskich relacjach.

Na podstawie: rmf24.pl, gov.pl/web/dyplomacja
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.