Ratownicy z podwyżką, pielęgniarki bez?

Opublikowano: 14.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1479

Od 1 października wynagrodzenia ratowników medycznych miałyby wzrosnąć o 30 proc. Teraz wszystko w rękach posłów. Inne grupy protestujących medyków nie zostały jednak na razie dostrzeżone.

Jak pisze portal RynekZdrowia.pl, 13 października posłowie wysłuchali sprawozdania Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy – Prawo farmaceutyczne. Ustawa o ZOZ-ach dawała możliwość przyznania 30 procentowego dodatku ratownikom zespołów ratownictwa medycznego. Ustawa przestała obowiązywać, a ratownicy stracili możliwość uzyskiwania tych dodatków.

W trakcie dyskusji nad sprawozdaniem posłanka Józefa Szczurek-Żelazko zaproponowała dodanie do projektu trzech innych poprawek. Dwie z nich odnosiły się do ratownictwa medycznego.

„Poprawka pierwsza dotyczy ustawy o działalności leczniczej. Tu chcemy prowadzić zmianę dotyczącą przywrócenia dodatku wyjazdowego przyznawanego wcześniej pracownikom zatrudnionych w zespołach ratownictwa medycznego na podstawie już nieobowiązującej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej” – wyjaśniała posłanka. „Ustawa dawała możliwość przyznania 30 procentowego dodatku dla ratowników zespołów ratownictwa medycznego. Ustawa przestała obowiązywać, a ratownicy stracili możliwość uzyskiwania tych dodatków. Dlatego proponujemy zmianę w ustawie o działalności leczniczej, by ten dodatek został przywrócony” – dodała.

Kolejna poprawka dotyczy wejścia w życie wspomnianego dodatku. Wnioskodawcy chcą, aby wszedł w życie od 1 października 2021 roku. Dotyczy to zarówno ratowników na umowach, na kontraktach, jak i kierowców ambulansów.

Zdjęcie: David Hall (CC BY 2.0)
Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 15.10.2021 09:52

    Przy okazji spieszę donieść, że słynny Tumulec został pielęgniarzem. Zachęcam Polaków dyskryminowanych przez nazistów pracowników budżetówki oraz innych zakładów pracy do noszenia opaski z gwiazdą dokładnie takiej jaką kazano nosić Żydom podczas okupacji. Pomysł tej akcji proszę przekazywać ludziom dobrej woli posiadającym środki umożliwiające wyprodukowanie takich opasek i rozdawanie. Nazistów należy nazywać po imieniu a rodzący się nazizm piętnować. W Niemczech na pewnym uniwersytecie już wprowadzono opaski segregujące ludzi. Wróbelki ćwierkają, ze nie tylko tam. Uważam, że akcja noszenia w miejscu pracy i poza nim opaski z gwiazdą, którą można nazwać np “Dziś ja jestem par…wym Żydem jutro będziesz nim Ty” skutecznie zatrzyma dyskryminację. Serdecznie polecam w swoim rejonie promowanie tego typu akcji społecznych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.